Saloniki
Izmir
Promy do Turcja
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Saloniki Izmir

Saloniki Izmir polaczenie laczy Grecja z Turcja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Levante Ferries. Polaczenie odbywa sie do 3 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 13 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Saloniki Izmir zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

 • Jak długo płynie prom z Saloniki do Izmir?

  Czas przeprawy promowej z Saloniki do Izmir wynosi około 13h. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Saloniki do Izmir i sprawdzić dostępność.
 • Ile kosztuje prom z Saloniki do Izmir?

  Cena promu z Saloniki do Izmir może się różnić w zależności od sezonu. Średnia cena za prom z Saloniki do Izmir wynosi 335 €.
 • Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Saloniki a Izmir?

  Jest 1 operator promowy dla Saloniki do Izmir i jest to
  • Levante Ferries
 • Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Saloniki do Izmir?

  Zarezerwuj promy z Saloniki do Izmir poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.
 • Jak daleko jest Izmir od Saloniki?

  Odległość pomiędzy Saloniki a Izmir wynosi około 279 mil morskich.

Saloniki - Przewodnik

Drugie co do wielkości miasto w Grecji to Saloniki, która jest także stolicą regionu macedońskiego kraju. Miasto leży na północnym krańcu Zatoki Termajskiej. Miasto zostało założone przez Kassander z Mecedon w 315 pne i stalo sie najbogatszym miastem w Bizancjum. Miasto zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO dzieki wielu bizantyjskich zabytków w mieście, który obejmuje paleochrześcijańskie i bizantyjskie zabytki Salonik. Również w mieście jest wiele rzymskich, tureckich i sefardyjskich zabytków żydowskich. Saloniki uważane sa za kulturalną stolicę Grecji i ma wiele teatrów i klubów artystycznych. Główne teatrymiasta to: Teatr Narodowy Północnej Grecji, który został ustanowiony w 1961 roku, Teatr Towarzystwa Studiów macedońskich, w którym znajduje się Teatr Narodowy, Teatr Królewski (Vasiliko Theatro), Moni Lazariston i Teatr Ziemi i Teatr leśny, zarówno amfiteatry plenerowe z widokiem na miasto.

Promy z portu odplywaja do Varthi poprzez Lemnos, Mitilini i Chios, a następnie do Kawala. Udogodnienia dla pasażerów w porcie to poczekalnie, kawiarnie, punkty informacyjne i telefony publiczne.


Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.