COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Ryga - Helsinki jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Przewoźnicy Promowi - Ryga - Helsinki

    • 4 Sailings Weekly 18 hr 45 min
    • Get price

Prom Ryga do Helsinki

Ryga Helsinki polaczenie laczy Lotwa z Finlandia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Tallink Silja. Polaczenie odbywa sie do 4 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 18 godziny 45 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Ryga Helsinki zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Ryga - Przewodnik

Ryga jest największym miastem i stolicą, Łotwy i leży w Zatoce Ryskiej w ujściu rzeki Dźwiny. Historia Rygii sięga roku 1201 i ma historyczne centrum, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO za architekturę Nouveay/Jugendstil i drewnianą. Ryga ma aktywne życie kulturalne. Katedra Dome jest znana na całym świecie z jej akustyki i jest warto wziąć udział w jednym z koncertów muzyki organowej regularnie odbywających się w katedrze. Istnieje tu również wiele muzeów, wystaw i galerii sztuki współczesnej. Ze względu na doskonałe połączenia komunikacyjne, Ryga jest jednym z największych ośrodków turystycznych w kraju.

Port handlowy w Rydze znajduje się w samym sercu miasta. Terminal pasażerski oferuje większość usług i udogodnień, w tym kilka sklepów i lokali gastronomicznych. Promy pływają się do Sztokholmu w Szwecji, a czas przeprawy to około 17 godzin.


Helsinki - Przewodnik

Helsinki to stolica Finlandii, położona w południowej części nad Zatoką Fińską. Miasto ma układ kompaktowy i łatwo zwiedzić je pieszo. Helsinki posiada bardzo ciekawą architekturę, a na jego obrzeżach znajdziemy lasy, jeziora i wybrzeże z licznymi wyspami.Największe muzeum historyczne w Helsinkach to Muzeum Narodowe w Finlandii, który zawiera ogromną kolekcję od czasów prehistorycznych aż do 21 wieku.Sam budynek muzeum jest atrakcją turystyczną samą w sobie ze względu na ciekawą architekturę. Innym ważnym muzeum historyczne w mieście jest Muzeum Miasta Helsinek, który wprowadza gości do 500-letniej historii Helsinek.


Port w Helsinkach oferuje codzienne przeprawy promowe do Estonii, Szwecji, Rosji i Niemiec.