Prom Rosslare do Bilbao

Rosslare Bilbao polaczenie laczy Irlandia z Hiszpania. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Brittany Ferries. Polaczenie odbywa sie do 2 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 29 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Rosslare Bilbao zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Rosslare - Bilbao

Średnia cena promu Rosslare Bilbao

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Rosslare Bilbao to samochod + 2 pasażerów.

Rosslare - Przewodnik

Rosslare to wieś, port, i nadmorski kurort położony w hrabstwie Wexford w Irlandii. Do początku 1920 roku cypel rozciągal sie na wiele mil na północ, niemal dotykając Raven Point i dawal bardzo wąskie usta do Wexford Harbour. Na koncu cypla był mały Fort zwany Rosslare Fort. Zimą 1924/25 burza zmyla cypel. Fort został opuszczony, a teraz wszystko, co pozostalo, to wyspa w czasie odpływu.

Wioska jest bardzo popularna wśród turystów, przez co najmniej 100 lat, być może dlatego, że wieś jest podobno słonecznym miejscem w Irlandii. Miejska plaża została wyróżniona Błękitną Flagą i dlatego przyciąga wielu kąpiących się oraz rodziny.

Nowoczesny port oferuje wiele udogodnień, w tym restauracje i poczekalnia, bar nabrzeżny, plac zabaw, sklepy, wypożyczalnia samochodów i kantor wymiany walut, obiekty imigracyjne oraz Departament Rolnictwa. Połączenia promowe z Rosslare sa do Pembroke (4 godziny), Fishguard (3 godziny i 30 minut), Cherbourg i Roscoff we Francji.

Bilbao - Przewodnik

Bilbao, stolica prowincji Vizcaya, jest ośrodkiem metropolitalnym z ponad milionem mieszkancow. Miasto położone jest nad brzegiem rzeki Nervión, która łączy Morze Cantabrian 11 kilometrów dalej w dół rzeki. Rzeka jest ważna dla rozwoju przemysłowego i gospodarczego miasta od założenia zakątków miasta w 14 wieku. Bilbao, wraz z miasta,i znajdującymi się po obu stronach rzeki aż do morza, tworzą obszar Greater Bilbao. Bilbao, pieszczotliwie zwany El Botxo (dziury), ma zróżnicowana i żywą scenę kulturalną. Dla tych, którzy interesują się sztuką, Teatro Arriaga i sala koncertowa Euskalduna są koniecznością. Doskonała Fine Arts Museum (Museo de Bellas Artes) znajduje się na skraju parku Dona Casilda - rzut kamieniem od znanego na całym świecie Muzeum Guggenheima ze spektakularna architektura, zaprojektowany przez Franka Gehry'ego w 1997 roku.

Port w Bilbao znajduje się na Bilbao Abra zatoce, wzdłuż ujścia Bilbao, w Kraju Basków. Główne obiekty są w Santurtzi i Zierbena gminach, około 15 km na zachód od Bilbao. Brittany Ferries wyplywa z Portsmouth do Bilbao z lodzia MV Cap Finistère.