Flatey Island

Porownaj promy z Wyspa Flatey do Islandia

2 ferry routes łączą Wyspa Flatey i Islandia oferując w sumie 28 przepraw w tygodniu. Seatours oferuje 2 routes, Flatey do Stykkisholmur operuje 14 razy dziennie, i Flatey do Brjanslaekur ktora operuje 14 razy dziennie.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z Wyspa Flatey do Islandia zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Wyspa Flatey do Islandia

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Wyspa Flatey do Islandia

Wyspa Flatey - przewodnik:

Flatey jest największą z wysp w północno-zachodniej Islandii, uważa się, że powstała ona podczas zlodowacenia.

Wymiary wyspy to zaledwnie 2x1 km, a jej nazwę tłumaczy się jako „płaska wyspa”, co daje nam od razu wskazówkę jakiego krajobrazu możemy się tam spodziewać. Jedyna droga z terminalu promowego prowadzi do tzw. "starej wsi", maleńkiej osady kolorowe, gdzie znajdziesz kolorowe i pięknie odrestaurowane domy należące do mieszkanców tej wyspy.

Flatey posiada również kościół, zbudowany w 1926 roku, który znajduje się obok najstarszej i najmniejszej biblioteki w kraju. Jeśli chodzi o krajobrazy, zielone pastwiska Flatey są pełne owiec. Jest to też wspaniałe miejsce dla miłośników ptaków: możesz tam obserować różnego rodzaju ptaki wędrowne np. maskonury.
Terminal promowy leży tuż przy południowym krańcu wyspy, na końcu pojedynczej drogi. Stamtąd można popłynąć na Brjanslaekur (na północy kontynentu) i StykkishĂłlmur (na południu kontynentu). Statki na tej trasie kursują regularnie w ciągu tygodnia.

Islandia - przewodnik:

Islandia jest krajem pomiedzy Polnocnym Atlantykiem ,a Oceanem Arktycznym z populacja 300.000 mieszkancow.

Slabo zaludniony narod, Islandia ma duzo do zaoferowania dla tych, ktorzy kochaja przygody na swiezym powietrzu.Jest zdefiniowany przez wiele opuszczonych terenow i cudow natury, z licznymi goracymi zrodlami, wulkanami i spektakularnymi Northern Lights.

Reykjavik jest stolica wysunieta najbardziej na polnoc i najpopularniejszym miastem w kraju. Jest znane z kolorowych domw, ciekawych muzeum, zabytkowe Stare Miasto i wiele barow i kawiarni.

Polnocna czesc Islandii posiada wiele krajowych promow, gdzie zabiora Cie do najpiekniejszych wysp kraju. Dla polaczen miedzynarodowych, mozna dostac sie do Islandii z polnocnej Europy, z tygodniowym rejsem dlugodystansowym z Hirtshals w Danii.