Porownaj promy z Wyspa Flatey do Islandia
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Wyspa Flatey - przewodnik

Flatey jest największą z wysp w północno-zachodniej Islandii, uważa się, że powstała ona podczas zlodowacenia.

Wymiary wyspy to zaledwnie 2x1 km, a jej nazwę tłumaczy się jako „płaska wyspa”, co daje nam od razu wskazówkę jakiego krajobrazu możemy się tam spodziewać. Jedyna droga z terminalu promowego prowadzi do tzw. "starej wsi", maleńkiej osady kolorowe, gdzie znajdziesz kolorowe i pięknie odrestaurowane domy należące do mieszkanców tej wyspy.

Flatey posiada również kościół, zbudowany w 1926 roku, który znajduje się obok najstarszej i najmniejszej biblioteki w kraju. Jeśli chodzi o krajobrazy, zielone pastwiska Flatey są pełne owiec. Jest to też wspaniałe miejsce dla miłośników ptaków: możesz tam obserować różnego rodzaju ptaki wędrowne np. maskonury.
Terminal promowy leży tuż przy południowym krańcu wyspy, na końcu pojedynczej drogi. Stamtąd można popłynąć na Brjanslaekur (na północy kontynentu) i StykkishĂłlmur (na południu kontynentu). Statki na tej trasie kursują regularnie w ciągu tygodnia.

Islandia - przewodnik

Islandia jest krajem pomiedzy Polnocnym Atlantykiem ,a Oceanem Arktycznym z populacja 300.000 mieszkancow.

Slabo zaludniony narod, Islandia ma duzo do zaoferowania dla tych, ktorzy kochaja przygody na swiezym powietrzu.Jest zdefiniowany przez wiele opuszczonych terenow i cudow natury, z licznymi goracymi zrodlami, wulkanami i spektakularnymi Northern Lights.

Reykjavik jest stolica wysunieta najbardziej na polnoc i najpopularniejszym miastem w kraju. Jest znane z kolorowych domw, ciekawych muzeum, zabytkowe Stare Miasto i wiele barow i kawiarni.

Polnocna czesc Islandii posiada wiele krajowych promow, gdzie zabiora Cie do najpiekniejszych wysp kraju. Dla polaczen miedzynarodowych, mozna dostac sie do Islandii z polnocnej Europy, z tygodniowym rejsem dlugodystansowym z Hirtshals w Danii.

Promy z Wyspa Flatey do Islandia

Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.