Włochy

Jak zarezerwować promy z Włochy na Wyspę Pianosa

Obecnie jest jedna trasa łącząca Włochy i Wyspa Pianosa operowana przez 1 firma promowa - Toremar. Połączenie z Piombino do Pianosa obsługuje tygodniowo z planowanym czasem rejsu od około 2 godziny 50 minuty.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Włochy Wyspa Pianosa na trasie Piombino - Pianosa zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Włochy do Wyspa Pianosa

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Włochy do Wyspa Pianosa

Włochy - przewodnik:

Pod względem turystycznym Włochy są państwem bardzo atrakcyjnym i to zarówno dla miłośników prehistorii, zabytków, muzeów jak i dla fanów mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku na ciepłych plażach.

Z jednej strony położone na półwyspie otoczone czterema niewielkimi akwenami morskimi o ciepłym śródziemnomorskim klimacie. Z drugiej strony odcięte od kontynentu malowniczymi Alpami oraz przyciągające uwagę stożkami wulkanicznymi w centrum lądu. Jeśli turystów nie przyciągnie Etna czy Wezuwiusz, to z pewnością zachęci ich do wizyty kolebka świata, jaką jest Rzym oraz słynne zabytki, będące świadectwem naprawdę wielkiej historii, z Koloseum na czele. Można tu tez zajrzeć, by choć z daleka popatrzeć na Watykan - najsłynniejsze państwo świata.

Amatorom plażowania Włochy oferują aż 7,5 tysiąca kilometrów wybrzeża, które posiada niemalże wszystko o czym można pomarzyć. Poczynając od pięknych plaż, poprzez mierzeje, zatoczki i laguny, do raf koralowych i wysokich klifów pokrytych bujną roślinnością. Z morza wystają pojedyncze skały i iglice oraz wiele malowniczych wysepek.

Natomiast zimą można wypaść na narty we Włoskie Alpy, wiosną na Karnawał do Wenecji i słynną paradę przebierańców w ostatnią sobotę karnawałową, albo po prostu jechać przez kraj, zaliczając po kolei wszystkie większe miejscowości i zwiedzać klasyczne starożytne zabytki, zatrzymując się od czasu do czasu w okolicznej restauracyjce na fantastyczny makaron penne lub klasyczną lazanię.

Wyspa Pianosa - przewodnik:

Pianosa jest mala wloska wyspa w Toskanii, pomiedzy Korsyka,a zachodnim wybrzezem Wloch.

Ukryty klejnot na Morzy Tyrrenskim, Pianosa ma plaskie podloze z 20km linia brzegowa. Posiada przepiekne klify i nieskazitelny witryny do nurkowania. Wyspa nie jest zamieszkana przez ludzi,ale wspaniala roznorodna wloskigo zycia morskiego z obszarem ochrony morskiej z migrujacymi ptakami i malymi ssaki ladowymi.Niezawsze zycie na wyspie bylo spokojne,w 1856 zostalo wprowadzone jako kolonia karna, az do konca lat 90tych.
Zgubne budynki, z ktorych skladaja sie atrakcje turystycze, z nienaruszonymi scianami miejskich bram i wiez zapewniajac dramatyczne, malownicze kulisy.

Na Pianose mozna doplynac z Elby lub z Piombino, miasteczka w prowincji Livorno na zachodnim wybrzezu Wloch, z co tygodniowymi rejsami operujacymi przez jedna z wiodacych firm promowych Toskanii.