Porownaj promy z Włochy do Wyspa Pianosa
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Włochy - przewodnik

Pod względem turystycznym Włochy są państwem bardzo atrakcyjnym i to zarówno dla miłośników prehistorii, zabytków, muzeów jak i dla fanów mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku na ciepłych plażach.

Z jednej strony położone na półwyspie otoczone czterema niewielkimi akwenami morskimi o ciepłym śródziemnomorskim klimacie. Z drugiej strony odcięte od kontynentu malowniczymi Alpami oraz przyciągające uwagę stożkami wulkanicznymi w centrum lądu. Jeśli turystów nie przyciągnie Etna czy Wezuwiusz, to z pewnością zachęci ich do wizyty kolebka świata, jaką jest Rzym oraz słynne zabytki, będące świadectwem naprawdę wielkiej historii, z Koloseum na czele. Można tu tez zajrzeć, by choć z daleka popatrzeć na Watykan - najsłynniejsze państwo świata.

Amatorom plażowania Włochy oferują aż 7,5 tysiąca kilometrów wybrzeża, które posiada niemalże wszystko o czym można pomarzyć. Poczynając od pięknych plaż, poprzez mierzeje, zatoczki i laguny, do raf koralowych i wysokich klifów pokrytych bujną roślinnością. Z morza wystają pojedyncze skały i iglice oraz wiele malowniczych wysepek.

Natomiast zimą można wypaść na narty we Włoskie Alpy, wiosną na Karnawał do Wenecji i słynną paradę przebierańców w ostatnią sobotę karnawałową, albo po prostu jechać przez kraj, zaliczając po kolei wszystkie większe miejscowości i zwiedzać klasyczne starożytne zabytki, zatrzymując się od czasu do czasu w okolicznej restauracyjce na fantastyczny makaron penne lub klasyczną lazanię.

Wyspa Pianosa - przewodnik

Pianosa jest mala wloska wyspa w Toskanii, pomiedzy Korsyka,a zachodnim wybrzezem Wloch.

Ukryty klejnot na Morzy Tyrrenskim, Pianosa ma plaskie podloze z 20km linia brzegowa. Posiada przepiekne klify i nieskazitelny witryny do nurkowania. Wyspa nie jest zamieszkana przez ludzi,ale wspaniala roznorodna wloskigo zycia morskiego z obszarem ochrony morskiej z migrujacymi ptakami i malymi ssaki ladowymi.Niezawsze zycie na wyspie bylo spokojne,w 1856 zostalo wprowadzone jako kolonia karna, az do konca lat 90tych.
Zgubne budynki, z ktorych skladaja sie atrakcje turystycze, z nienaruszonymi scianami miejskich bram i wiez zapewniajac dramatyczne, malownicze kulisy.

Na Pianose mozna doplynac z Elby lub z Piombino, miasteczka w prowincji Livorno na zachodnim wybrzezu Wloch, z co tygodniowymi rejsami operujacymi przez jedna z wiodacych firm promowych Toskanii.

Ile kosztują promy z Włochy do Wyspa Pianosa?
Z Do Średnia Cena
Piombino, Włochy
Pianosa, Wyspa Pianosa
€60.96Średnia Cena

Promy z Włochy do Wyspa Pianosa

Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.