Niemcy

Jak zarezerwować promy z Niemcy do Gotland

Obecnie jest jedna trasa łącząca Niemcy i Gotland operowana przez 1 firma promowa - Hansa Destinations. Połączenie z Rostock do Visby obsługuje tygodniowo z planowanym czasem rejsu od około 12 godziny.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Niemcy Gotland na trasie Rostock - Visby zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Niemcy do Gotland

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Niemcy do Gotland

Niemcy - przewodnik:

Niemcy są państwem leżącym w środkowej części Europy. Do najdłuższych i największych rzek przepływających przez terytorium Republiki należy zaliczyć Ren, Dunaj oraz Łabę. Niemcy posiadają również dostęp do Morza Bałtyckiego oraz Morza Północnego. Republika graniczy z dziewięcioma państwami: ze Szwajcarią, Austrią, Francją, Polską, Czechami, Danią, Belgią, Holandią i Luksemburgiem.

Niemcy posiadają wiele atrakcyjnych regionów turystycznych. Praktycznie każdy z Landów posiada unikalne i chętnie odwiedzane rejony. Na obszarze Niemiec znajdują się aż 33 chronione przez UNESCO zabytki oraz miejsca przyrodnicze, co potwierdza ich wyjątkowe znaczenie dla kultury i architektury światowej.

Bez wątpienia do najbardziej znanych zabytków Niemiec należy Brama Brandenburska (Brandenburger Tor). Ten symbol stolicy Niemiec - Berlina był miejscem gdzie świętowano upadek muru berlińskiego oraz zjednoczenie Niemiec w 1989 roku. Przykładem i prawdziwą perłą gotyckiej architektury jest natomiast Katedra Kolońska (Kölner Dom). Reichstag, to zwieńczona szklaną kopułą siedziba parlamentu niemieckiego (Bundestag) i symbol nowoczesnego Berlina, który szczyci sie również bogatymi zbiorami muzealnictwa pod postacią Wyspy Muzeów (Museumsinsel Berlin). Drezno to wspaniały przykład architektury barokowej, której najlepszym przykładem jest kompleks galerii i pawilonów - Zwinger. Pałacowo-ogrodowy kompleks cesarski w Poczdamie znany jest na cały świat. Cały kompleks stanowił siedzibę władców Prus i Brandenburgii.

Niemcy zawsze miały istotny wpływ na kształtowanie się historii kontynentalnej. Od Charlemagne i Imperium Rzymskiego po Niemiecką Rzeszę Otto von Bismarcka, nazizm i mur berliński, żaden inny kraj nie wtopił się tak w Europę jak Niemcy - na dobre i na złe.

Gotland - przewodnik:

Gotland jest najwieksza wyspa w Szwecji, polozona na srodku Morza Baltyckiego, pomiedzy Latwa, a glownym wschodnim ladem.

Wyspa ma wiele do obnoszenia: ponad sto sredniowiecznych kosciolow, pieknych miasteczek i wiosek, dobre restauracje i najpiekniejsza sloneczna pogoed na piaszczystych plazach.

Najwiekszy i najbardziej popularny przez turystow Visby jest jednym ze swrodniowiecznych mistrzow. budynki przesiakniete historia , fascynujace ruiny, idylliczne brukowane uliczki i domki w bajkowym stylu umiescil to miasto na liscie swiatowego dziedzictwa UNESCO.

Bardzo latwo jest doplynac z glownego ladu.Latwo jest zrozumiec czemu Gotland jest jest jednym z najbardziej turystycznych miejsc w Szwecji. Mozesz doplynac do Gotland z Nynashamn lub Oskarshamn z regularnymi przejsciami codziennie do portu Visby.