Niemcy

Jak zarezerwowac promy z Niemcy na Bornholm

Obecnie jest jedna trasa dzialajaca pomiedzy Niemcy i Bornholm operowana przez 1 firma promowa - BornholmerFærgen. Sassnitz do Ronne polaczenie promowe operuje tygodniowo z planowanym czasem przeplyniecia od okolo 3 godziny 20 minuty.

Podczas gdy podjelismy sie wyjatkowa troska o zapewnienie prawidlowych informacji na tej stronie, jako ze czestotliwosc i czas trwania przeplyniec na wszystkich trasach moga sie roznic od czasu do czasu, chcielibysmy poradzic, ze mozesz uzyskac aktualne ceny na Niemcy Bornholm polaczenie miedzy Sassnitz i Ronne.

Mapa połączeń promowych z Niemcy do Bornholm

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Niemcy do Bornholm

o Niemcy:

Niemcy są państwem leżącym w środkowej części Europy. Do najdłuższych i największych rzek przepływających przez terytorium Republiki należy zaliczyć Ren, Dunaj oraz Łabę. Niemcy posiadają również dostęp do Morza Bałtyckiego oraz Morza Północnego. Republika graniczy z dziewięcioma państwami: ze Szwajcarią, Austrią, Francją, Polską, Czechami, Danią, Belgią, Holandią i Luksemburgiem.

Niemcy posiadają wiele atrakcyjnych regionów turystycznych. Praktycznie każdy z Landów posiada unikalne i chętnie odwiedzane rejony. Na obszarze Niemiec znajdują się aż 33 chronione przez UNESCO zabytki oraz miejsca przyrodnicze, co potwierdza ich wyjątkowe znaczenie dla kultury i architektury światowej.

Bez wątpienia do najbardziej znanych zabytków Niemiec należy Brama Brandenburska (Brandenburger Tor). Ten symbol stolicy Niemiec - Berlina był miejscem gdzie świętowano upadek muru berlińskiego oraz zjednoczenie Niemiec w 1989 roku. Przykładem i prawdziwą perłą gotyckiej architektury jest natomiast Katedra Kolońska (Kölner Dom). Reichstag, to zwieńczona szklaną kopułą siedziba parlamentu niemieckiego (Bundestag) i symbol nowoczesnego Berlina, który szczyci sie również bogatymi zbiorami muzealnictwa pod postacią Wyspy Muzeów (Museumsinsel Berlin). Drezno to wspaniały przykład architektury barokowej, której najlepszym przykładem jest kompleks galerii i pawilonów - Zwinger. Pałacowo-ogrodowy kompleks cesarski w Poczdamie znany jest na cały świat. Cały kompleks stanowił siedzibę władców Prus i Brandenburgii.

Niemcy zawsze miały istotny wpływ na kształtowanie się historii kontynentalnej. Od Charlemagne i Imperium Rzymskiego po Niemiecką Rzeszę Otto von Bismarcka, nazizm i mur berliński, żaden inny kraj nie wtopił się tak w Europę jak Niemcy - na dobre i na złe.

o Bornholm:

Bornholm to duńska wyspa w sercu Morza Bałtyckiego położona na zachód od Wysp Ertholmene, w pobliżu wybrzeży Szwecji i Polski.

Jest to najbardziej słoneczne miejsce w Danii wypełnione kolorami, gdzie czas płynie nieco wolniej, szczególnie popularne wśród artystów. Jest to wspaniała wyspa na wypoczynek bez względu na pore roku (2000 godzin słońca rocznie). Bornholm jest również wyjątkowy zarówno pod względem kultury i krajobrazu. To jedyne miejsce w kraju, gdzie można spacerować wzdłuż skalistych wybrzeży z białymi plażami; wyspa ma również silną tradycję sztuki i rzemiosła.

Ze względu na centralne położenie na Morzu Bałtyckim, na Bornholm można łatwo dostać się promem z okolicznych państw. Istnieje wiele tras do wyboru zarówno z kontynentu jak i z Niemiec i Szwecji, które są obsługiwane przez jedną z najstarszych firm promowych w Danii.