Jersey

Porownaj promy z Jersey do Sark

Obecnie jest jedna trasa łącząca Jersey i Sark operowana przez 1 firma promowa - Manche Iles Express. Połączenie z Jersey (St Helier) do Sark obsługuje Weekly z planowanym czasem rejsu od około 1 godzina 10 minuta.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Jersey Sark na trasie Jersey (St Helier) - Sark zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Jersey do Sark

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Jersey do Sark

Jersey - przewodnik:

Jersey jest najbardziej na południe wysuniętą Wyspą Brytyjską.

Jersey to najbardziej wysunięta na południe wyspa brytyjska, oddalona od Wielkiej Brytanii o 160 km a 22 km od wybrzeży francuskich. Mimo niewielkich rozmiarów (8 na 14 km), wyspa rozbudza zmysły każdego, kto na nią przybędzie.

Możnaby sądzić, że tak mała wyspa, której ludność nie przekracza 87 tys. mieszkańców, ma do zaoferowania jedynie kilka budynków wartych zwiedzenia. Niemniej jednak, zbliżając się do wyspy samolotem, można dostrzec uderzające zielenią doliny, rozległe, zadbane pola oraz wybrzeże w stanie niemal dziewiczym. Z koleji od strony morza, wita nas skalista La Corbiere, rozległa zatoka St Aubin i malowniczy Zamek Elizabeth, które dają przedsmak tego, co czeka nas na małej acz uroczej Jersey. Różnorodne pejzaże, bogactwo historyczne i naturalne piękno wyspy stanowią niemałą konkurencję dla innych, często bardziej znanych, wakacyjnych destynacji.

Sark - przewodnik:

Wyspa Sark jest najmniejszą z Wysp Normandzkich, leżącą w Kanale La Manche, około 130km na południe od Anglii.

Sark ma tylko 5km długości i 2.5km szerokości ale oferuje prawie 65km jednego z najpiękniejszych wybrzeży świata. Na wyspie nie znajdziesz samochodów. Tylko spokój i ciszę, która przyciąga turystów rok po roku.