Ikaria

Porownaj promy z Ikaria do Lesbos

2 ferry routes łączą Ikaria i Lesbos oferując w sumie 2 przepraw w tygodniu. Hellenic Seaways oferuje 2 routes, Agios Kirikos do Mytilene operuje 1 razy dziennie, i Evdilos do Mytilene ktora operuje 1 razy dziennie.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z Ikaria do Lesbos zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Ikaria do Lesbos

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Ikaria do Lesbos

Ikaria - przewodnik:

Ikaria jest grecką wyspą leżącą na Morzu Egejskim, około 19km na południowy zachód od Samos.

Wyspa, która wzięła swoją nazwę od mitycznego Ikara, ma około 40km długości i 8km szerokości.

Ikaria uważana jest za jedną z pięciu "niebieskich zon" świata - miejsc, w których ludność regularnie dożywa sędziwego wieku, być może ze względu na czyste górskie powietrze, zapierające dech w piersiach krajobrazy, terapeutyczne gorące źródła, piękne plaże i krystalicznie czyste morze.

Lesbos - przewodnik:

Lesbos to jedna z największych greckich wysp na Morzu Egejskim położona przy wybrzeżu Turcji i formalnie na kontynencie azjatyckim. Stolicą i największym miastem na Lesbos jest Mitylena - w starożytności miejsce, w którym mieszkała Safona.

Śródziemny klimat i nieskażony obecnością człowieka krajobraz sprawiają, że Lesbos jest doskonałym miejscem dla tych, którzy chcą zasmakować "prawdziwej" Grecji.