Ikaria

Jak zarezerwowac promy z Ikaria na Lesbos

Sa 2 trasy dzialajacych pomiedzy Ikaria i Lesbos oferujac w sumie 3 przepraw w tygodniu. Hellenic Seaways operuje 2 tras, Agios Kirikos do Mytilene dziala 2 razy w tygodniu & Evdilos do Mytilene okolo 1 raz w tygodniu.

Jako ze dlugosc oraz czestotliwosc polaczen na niektorych trasach moze sie roznic, proponujemy wyszukanie aktualnych polaczen z Ikaria na Lesbos aby uzyskac najswiezsze informacje.

Mapa połączeń promowych z Ikaria do Lesbos

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Ikaria do Lesbos

o Ikaria:

Ikaria jest grecką wyspą leżącą na Morzu Egejskim, około 19km na południowy zachód od Samos.

Wyspa, która wzięła swoją nazwę od mitycznego Ikara, ma około 40km długości i 8km szerokości.

Ikaria uważana jest za jedną z pięciu "niebieskich zon" świata - miejsc, w których ludność regularnie dożywa sędziwego wieku, być może ze względu na czyste górskie powietrze, zapierające dech w piersiach krajobrazy, terapeutyczne gorące źródła, piękne plaże i krystalicznie czyste morze.

o Lesbos:

Lesbos to jedna z największych greckich wysp na Morzu Egejskim położona przy wybrzeżu Turcji i formalnie na kontynencie azjatyckim. Stolicą i największym miastem na Lesbos jest Mitylena - w starożytności miejsce, w którym mieszkała Safona.

Śródziemny klimat i nieskażony obecnością człowieka krajobraz sprawiają, że Lesbos jest doskonałym miejscem dla tych, którzy chcą zasmakować "prawdziwej" Grecji.