Ikaria

Jak zarezerwowac promy z Ikaria na Dodekanez

Posiadamy liczne polaczenia promowe operowane z Ikaria na Dodekanez. Promy obecnie lacza 1 port w Ikaria z 5 porty w Dodekanez.

Lacznie jest 16 polaczenia promowe w tygodniu z wyborem 5 Trasy, ktore sa operowane przez 2 firmy promowe wlacznie z Dodekanisos Seaways & Hellenic Seaways z najkrotszym czasem polaczenia trwajacym okolo 55 minuty (Agios Kirikos do Patmos).

Jest to generalne podsumowanie oferowanych uslug pomiedzy Ikaria a Dodekanez, po wiecej informacji wybierz z naszej Wyszukiwarka.

Mapa połączeń promowych z Ikaria do Dodekanez

Kliknij aby zobaczyć mapę

o Ikaria:

Ikaria jest grecką wyspą leżącą na Morzu Egejskim, około 19km na południowy zachód od Samos.

Wyspa, która wzięła swoją nazwę od mitycznego Ikara, ma około 40km długości i 8km szerokości.

Ikaria uważana jest za jedną z pięciu "niebieskich zon" świata - miejsc, w których ludność regularnie dożywa sędziwego wieku, być może ze względu na czyste górskie powietrze, zapierające dech w piersiach krajobrazy, terapeutyczne gorące źródła, piękne plaże i krystalicznie czyste morze.

o Dodekanez:

Wyspy Dodekanezu znajdują się w południowo-wschodniej części Morza Egejskiego i składają się dwunastu większych wysp, takich jak Rodos, Kos, Patmos, Kalymnos, Karpathos i licznych mniejszych wysepek.

Najbardziej znaną spośród wysp Dodekanezu jest niewątpliwie Rodos - odwieczny ośrodek administracyjny regionu. W starożytności wyspa słynęła przede wszystkim z zaliczanego do siedmiu cudów świata Kolosa Rodyjskiego. Był to też najsłynniejszy po Cyprze ośrodek kultu Afrodyty. Chociaż sam Kolos nie dotrwał do naszych czasów, na wyspie można podziwiać starożytne ruiny, a także późniejszą bizantyjską, wenecką i osmańską zabudowę.
Archipelag Dodekanezu przyciąga też turystów ze względu na wspaniałe piaszczyste plaże i słoneczną pogodę.