Ikaria

Jak zarezerwować promy z Ikaria na Dodekanez

Ikaria oferuje liczne połączenia promowe na Dodekanez. Promy obecnie łączą 1 port w Ikaria z 10 porty w Dodekanez.

Łącznie są [--[--X--] przeprawy promowe--] na 10 Trasy, które są operowane przez 2 firmy promowe w tym Dodekanisos Seaways & Hellenic Seaways. Najkrótszy rejs trwa około 55 minuty (Agios Kirikos do Patmos).

Zapoznaj się z całą listą połączeń z Ikaria na Dodekanez, na naszej stronie poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Mapa połączeń promowych z Ikaria do Dodekanez

Kliknij aby zobaczyć mapę

Ikaria - przewodnik:

Ikaria jest grecką wyspą leżącą na Morzu Egejskim, około 19km na południowy zachód od Samos.

Wyspa, która wzięła swoją nazwę od mitycznego Ikara, ma około 40km długości i 8km szerokości.

Ikaria uważana jest za jedną z pięciu "niebieskich zon" świata - miejsc, w których ludność regularnie dożywa sędziwego wieku, być może ze względu na czyste górskie powietrze, zapierające dech w piersiach krajobrazy, terapeutyczne gorące źródła, piękne plaże i krystalicznie czyste morze.

Dodekanez - przewodnik:

Wyspy Dodekanezu znajdują się w południowo-wschodniej części Morza Egejskiego i składają się dwunastu większych wysp, takich jak Rodos, Kos, Patmos, Kalymnos, Karpathos i licznych mniejszych wysepek.

Najbardziej znaną spośród wysp Dodekanezu jest niewątpliwie Rodos - odwieczny ośrodek administracyjny regionu. W starożytności wyspa słynęła przede wszystkim z zaliczanego do siedmiu cudów świata Kolosa Rodyjskiego. Był to też najsłynniejszy po Cyprze ośrodek kultu Afrodyty. Chociaż sam Kolos nie dotrwał do naszych czasów, na wyspie można podziwiać starożytne ruiny, a także późniejszą bizantyjską, wenecką i osmańską zabudowę.
Archipelag Dodekanezu przyciąga też turystów ze względu na wspaniałe piaszczyste plaże i słoneczną pogodę.