Formentera

Porownaj promy z Formentera do Majorka

Obecnie jest jedna trasa łącząca Formentera i Majorka operowana przez 1 firma promowa - Balearia. Połączenie z Formentera do Palma obsługuje Weekly z planowanym czasem rejsu od około 4 godzina 14 minuta.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Formentera Majorka na trasie Formentera - Palma zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Formentera do Majorka

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Formentera do Majorka

Formentera - przewodnik:

Formentera jest najmniejszą i najbardziej wysuniętą na południe Wyspą Balearów.

Bez lotniska i z zaledwie siedmiotysięczną populacją, Formentera jest miejscem bardziej zacisznym niż jej siostrzana wyspa Ibiza, niemniej jednak, jak w przypadku większości wysp śródziemnomorskich, przyciąga duże ilości turystów w wysokim sezonie tj. lipcu i sierpniu.

Formentera słynie z dziewiczych piaszczystych plaż i krystalicznie czystej wody i będzie idealna dla tych, którzy szukają odpoczynku w słońcu i na piasku.

Jeśli chodzi o podróż promem z Formentery na Ibizę, port położony jest zaledwie sześć kilometrów na północ, gdzie promy pływają cały rok, co 30 miut w godzinach szczytu.

Możesz również popłynąć na kontynent, dokładnie do Denii; rejs ten trwa około trzech godzin. Połączenie Formentera- Denia jest otwarte tylko w sezonie, tzn. od maja do października. Dla tych, którzy chcą podróżować do Hiszpanii kontynentalnej poza sezonem, dostępne są połączenia z Ibizy.

Majorka - przewodnik:

Majorka jest wyspą należącą do Balearów, leżącą na Morzu Śródziemnomorskim.

Podobnie jak inne wyspy należące do Balearów, takie jak Ibiza, Formentera i Menorka, Majorka jest bardzo popularnym celem podróży.

Oprócz Palmy, stolicy Majorki, warto zobaczyć Valldemossę, Serrę de Tramuntana i Sóller. Na północy odwiedź rzymskie ruiny Alcúdii, zobacz zapierające dech w piersi widoki na Cap Formentor lub wybierz się na spacer portowymi uliczkami Pollensy. Na południowym zachodzie odwiedź Santa Ponsę, miasto i port Andratx, i luksusową przystań Puerto Portals. Wschodnie resorty warte zobaczenia to Cala d'Or i niegdyś wioska rybacka, Porto Colom.