Alderney

Porownaj promy z Alderney do Francja

Obecnie jest jedna trasa łącząca Alderney i Francja operowana przez 1 firma promowa - Manche Iles Express. Połączenie z Alderney do Dielette obsługuje tygodniowo z planowanym czasem rejsu od około 0 godzina 55 minuta.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Alderney Francja na trasie Alderney - Dielette zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Alderney do Francja

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Alderney do Francja

Alderney - przewodnik:

Alderney to najdalej wysunięta na północ wyspa z grupy Wysp Normandzkich i trzecia co do wielkości. Podobnie jak pozostałe Wyspy Normandzkie, Alderney jest zależna od Korony Brytyjskiej, z własnym parlamentem. Ze względu na położenie w kanale La Manche i bliskości do Francji, Alderney jest często postrzegana jako strategicznie ważna wyspa.

Bogate dziedzictwo naturalne, miękkie zlote piaski i osłonięte zatoki w Alderney, czyni to miejsce cicha ucieczka od stresującego współczesnego życia.

Francja - przewodnik:

Francja jest jednym z najbardziej turystycznych państw na świecie, a tym samym jednym z najbardziej zróżnicowanym geograficznie krajów w Europie.

Francja to nie tylko Paryż z Wieżą Eiffla, ale także malownicze Alpy, Lazurowe Wybrzeże i lawendowe pola. Nie można zapomnieć też o niezliczonych winnicach i innych zabytkach.

Jest wiele sposobów by dostać się do Francji, prom to jeden z szybszych i prostszych. Wiele z najwiekszych Europejskich przewoźników posiadają polaczenia pomiędzy Francja, a innymi krajami, wyspami z regularnymi przejściami. Od Wielkiej Brytanii i Irlandii do północy , Wysp Śródziemnomorskich , Północnej Afryki i na południ kraju.

Francuskie porty oferują liczne połączenia promowe nie tylko z Anglią, ale także z Irlandią, krajami Afryki Północnej (Tunezja, Algieria, Maroko) lub wyspami Korsyka i Sardynią.