Prom Alderney do Dielette

Alderney Dielette polaczenie laczy Alderney z Francja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Manche Iles Express. Polaczenie odbywa sie do 2 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 55 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Alderney Dielette zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Alderney - Dielette

Średnia cena promu Alderney Dielette

Pokazane ceny reprezentują średnią cenę za bilet w jedna stronę zapłaconą przez naszych klientów na tej trasie. Ceny podane są od osoby.

Alderney - Przewodnik

Alderney jest najbardziej wysunieta na polnoc z Wysp Normandzkich i stanowi czesc Bailwick Guernsey, ktora podlega Koronie Brytyjskiej. Wyspa ma okolo 3 mil dlugosci i 1,5 mil szeroka i znajduje sie okolo 10 mil na zachod od La Hague na polwyspie Cotentin w Normandii, we Francji i 20 mil na polnocny-wschod od Guernsey i 60 mil od wybrzeza Wielkiej Brytanii.

Glowne miasto jest okreslane jako "Sw Anna" i zawiera imponujacy kosciol oraz nierownomiernie brukowana ulice. W miescie jest szkola podstawowa, gimnazjum, poczta, hotele, restauracje, banki i sklepy. Inne osady obejmuja Braye, Crabby, Longis, Mannez i Newtown.

Lodzie plywają regularnie miedzy wyspa i Francja, oraz do innych Wysp Normandzkich. Szybki prom pasazerski jest obslugiwany w lecie przez francuska firmę La Manche Iles Express, do Diélette w gminie Flamanville, La Manche we Francji, do St Peter Port, Guernsey. Tygodniowe towarowe promy przewoza takze pasazerow i sa obslugiwane przez Alderney Shipping do Poole i St Peter Port. 12-osobowy statek,the Lady Maris II dziala regularne do Cherbourg, Sark i St Peter Port.

Dielette - Przewodnik

Normandzki port Dielette, położony jest w północno-zachodniej Francji, na wybrzeżu kanału La Manche. Miasto jest około 315 km od Paryża i 75 km od Saint-Lo, i jest brama do usług promowych do Guernsey i Alderney, dwoch wysp wchodzących w skład Wysp Normandzkich. Miasto znajduje się w kraju rolniczym - ziemi cydru, calvados i Camembertu - i ma mały port, który został rozbudowany w ostatnich latach do tętniącego życiem portu.

Górna Normandia (Haute-Normandie) składa się z francuskich departamentów Seine-Maritime i Eure i Dolna Normandia (Basse-Normandie) z wydziałami Orne, Calvados i Manche. Wcześniejsza prowincja Normandii składala sie z dzisiejszych Górna i Dolna Normandia, jak i małe powierzchnie departamentów Eure-et-Loir, Mayenne i Sarthe. Nazwa pochodzi od osiedlenia terytorium przez Wikingów ("ludzie północy") z 9. wieku, i potwierdzone przez traktat w 10 wieku. Przez półtora następnego wieku, Normandia i Anglia były połączone przez Normanskich i Frankońskich władców.

Latem prom pasażerski odplywa z Dialette do Alderney i Guernsey przez Manche Iles Express.