COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Alderney - Dielette jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Alderney do Francji.

Przewoźnicy Promowi - Alderney - Dielette

    • 1 Sailing Weekly 55 min
    • Get price

Prom Alderney do Dielette

Alderney Dielette polaczenie laczy Alderney z Francja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Manche Iles Express. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 55 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Alderney Dielette zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Alderney - Przewodnik

Alderney jest najbardziej wysunięta na północ z Wysp Normandzkich i stanowi część Bailiwick Guernsey, która podlega Koronie Brytyjskiej. Wyspa ma około 3 mil długości i 1,5 mil szeroka i znajduje się około 10 mil na zachód od La Hague na półwyspie Cotentin w Normandii, we Francji i 20 mil na północny-wschód od Guernsey i 60 mil od wybrzeża Wielkiej Brytanii.

Glowne miasto jest okreslane jako "Sw Anna" i zawiera imponujacy kosciol oraz nierownomiernie brukowana ulice. W mieście jest szkoła podstawowa, gimnazjum, poczta, hotele, restauracje, banki i sklepy. Inne osady obejmują Braye, Crabby, Longis, Mannez i Newtown.

Łodzie pływają regularnie między wyspami Francja, oraz do innych Wysp Normandzkich. Szybki prom pasażerski jest obsługiwany w lecie przez francuska firmę La Manche Iles Express, do Diélette w gminie Flamanville, La Manche we Francji, do St Peter Port, Guernsey. Tygodniowe towarowe promy przewożą także pasażerów i są obsługiwane przez Alderney Shipping do Poole i St Peter Port. 12-osobowy statek,the Lady Maris II działa regularne do Cherbourg, Sark i St Peter Port.


Dielette - Przewodnik

Normandzki port Dielette, położony jest w północno-zachodniej Francji, na wybrzeżu kanału La Manche. Miasto jest około 315 km od Paryża i 75 km od Saint-Lo, i jest brama do usług promowych do Guernsey i Alderney, dwoch wysp wchodzących w skład Wysp Normandzkich. Miasto znajduje się w kraju rolniczym - ziemi cydru, calvados i Camembertu - i ma mały port, który został rozbudowany w ostatnich latach do tętniącego życiem portu.

Górna Normandia (Haute-Normandie) składa się z francuskich departamentów Seine-Maritime i Eure i Dolna Normandia (Basse-Normandie) z wydziałami Orne, Calvados i Manche. Wcześniejsza prowincja Normandii składala sie z dzisiejszych Górna i Dolna Normandia, jak i małe powierzchnie departamentów Eure-et-Loir, Mayenne i Sarthe. Nazwa pochodzi od osiedlenia terytorium przez Wikingów ("ludzie północy") z 9. wieku, i potwierdzone przez traktat w 10 wieku. Przez półtora następnego wieku, Normandia i Anglia były połączone przez Normanskich i Frankońskich władców.

Latem prom pasażerski odplywa z Dialette do Alderney i Guernsey przez Manche Iles Express.