Alderney
Dielette
Promy do Francja
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Alderney Dielette

Alderney Dielette polaczenie laczy Alderney z Francja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Manche Iles Express. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 55 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Alderney Dielette zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Alderney do Francji.
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

Jak długo płynie prom z Alderney do Dielette?

Czas przeprawy promowej z Alderney do Dielette wynosi około 55m. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Alderney do Dielette i sprawdzić dostępność.

Ile kosztuje prom z Alderney do Dielette?

Cena promu z Alderney do Dielette może się różnić w zależności od sezonu. Średnia cena za prom z Alderney do Dielette wynosi 130 €. Cena nie obejmuje opłat rezerwacyjnych.

Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Alderney a Dielette?

Jest 1 operator promowy dla Alderney do Dielette i jest to
  • Manche Iles Express

Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Alderney do Dielette?

Zarezerwuj promy z Alderney do Dielette poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.

Czy można podróżować jako pasażer pieszy na promie z Alderney do Dielette?

Tak, możesz podróżować jako pasażer pieszy z Alderney do Dielette z
  • Manche Iles Express

Czy można zabrać samochód na prom z Alderney do Dielette?

Nie, tylko pasażerowie piesi mogą podróżować na promie.

Czy zwierzęta domowe można zabrać na prom z Alderney do Dielette?

Nie, zwierzęta domowe nie są dozwolone na pokładach promów.

Jak daleko jest Dielette od Alderney?

Odległość pomiędzy Alderney a Dielette wynosi około 22 mil morskich.

Alderney - Przewodnik

Alderney jest najbardziej wysunięta na północ z Wysp Normandzkich i stanowi część Bailiwick Guernsey, która podlega Koronie Brytyjskiej. Wyspa ma około 3 mil długości i 1,5 mil szeroka i znajduje się około 10 mil na zachód od La Hague na półwyspie Cotentin w Normandii, we Francji i 20 mil na północny-wschód od Guernsey i 60 mil od wybrzeża Wielkiej Brytanii.

Glowne miasto jest okreslane jako "Sw Anna" i zawiera imponujacy kosciol oraz nierownomiernie brukowana ulice. W mieście jest szkoła podstawowa, gimnazjum, poczta, hotele, restauracje, banki i sklepy. Inne osady obejmują Braye, Crabby, Longis, Mannez i Newtown.

Łodzie pływają regularnie między wyspami Francja, oraz do innych Wysp Normandzkich. Szybki prom pasażerski jest obsługiwany w lecie przez francuska firmę La Manche Iles Express, do Diélette w gminie Flamanville, La Manche we Francji, do St Peter Port, Guernsey. Tygodniowe towarowe promy przewożą także pasażerów i są obsługiwane przez Alderney Shipping do Poole i St Peter Port. 12-osobowy statek,the Lady Maris II działa regularne do Cherbourg, Sark i St Peter Port.


Dielette - Przewodnik

Normandzki port Dielette, położony jest w północno-zachodniej Francji, na wybrzeżu kanału La Manche. Miasto jest około 315 km od Paryża i 75 km od Saint-Lo, i jest brama do usług promowych do Guernsey i Alderney, dwoch wysp wchodzących w skład Wysp Normandzkich. Miasto znajduje się w kraju rolniczym - ziemi cydru, calvados i Camembertu - i ma mały port, który został rozbudowany w ostatnich latach do tętniącego życiem portu.

Górna Normandia (Haute-Normandie) składa się z francuskich departamentów Seine-Maritime i Eure i Dolna Normandia (Basse-Normandie) z wydziałami Orne, Calvados i Manche. Wcześniejsza prowincja Normandii składala sie z dzisiejszych Górna i Dolna Normandia, jak i małe powierzchnie departamentów Eure-et-Loir, Mayenne i Sarthe. Nazwa pochodzi od osiedlenia terytorium przez Wikingów ("ludzie północy") z 9. wieku, i potwierdzone przez traktat w 10 wieku. Przez półtora następnego wieku, Normandia i Anglia były połączone przez Normanskich i Frankońskich władców.

Latem prom pasażerski odplywa z Dialette do Alderney i Guernsey przez Manche Iles Express.


Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.