Prom Portsmouth do Bilbao

Portsmouth Bilbao polaczenie laczy Anglia z Hiszpania. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Brittany Ferries. Polaczenie odbywa sie do 3 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 23 godziny 30 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Portsmouth Bilbao zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Portsmouth - Bilbao

  • Brittany Ferries
    • 3 przeprawy w tygodniu 23 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Portsmouth Bilbao

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Portsmouth Bilbao to samochod + 2 pasażerów.

Portsmouth - Przewodnik

Portsmouth to miasto i port położone w hrabstwie Hampshire na południowym wybrzeżu Anglii. Portsmouth jest mniej więcej 100 km na południowy zachód od Londynu i 30 km na wschód od Southampton. Portsmouth ma długą i znakomitą przeszłość morskiego. Jest domem dla najstarszych na świecie suchym doku nadal w użyciu i do domu znanych statków, takich jak HMS Warrior, Mary Rose i HMS Victory, okręt flagowy Lorda Nelsona. Miasto jest także domem dla bazy morskiej i jest domem dla Royal Marine Komandosów.

Portsmouth jest jednym z najlepiej skomunikowanych portów promowych w Wielkiej Brytanii, łącząca pasażerów z 9 różnych miejsc. Istnieją trzy terminale w porcie. Continental Ferry Port jest drugim najbardziej ruchliwym w Wielkiej Brytanii i znajduje się zaledwie na północ od bazy morskiej. Na południe od Naval Base znajdziesz Wight terminalu promowy. Terminal promowy kontynentalny ma promy do Le Havre we Francji i Bilbao w Hiszpanii. Istnieją również codziennie przejścia do Cherbourg, Caen i St Malo we Francji, St Helier na Jersey, St Peter Port na wyspie Guernsey i Ryde na wyspie Wight.

Bilbao - Przewodnik

Bilbao, stolica prowincji Vizcaya, jest ośrodkiem metropolitalnym z ponad milionem mieszkancow. Miasto położone jest nad brzegiem rzeki Nervión, która łączy Morze Cantabrian 11 kilometrów dalej w dół rzeki. Rzeka jest ważna dla rozwoju przemysłowego i gospodarczego miasta od założenia zakątków miasta w 14 wieku. Bilbao, wraz z miasta,i znajdującymi się po obu stronach rzeki aż do morza, tworzą obszar Greater Bilbao. Bilbao, pieszczotliwie zwany El Botxo (dziury), ma zróżnicowana i żywą scenę kulturalną. Dla tych, którzy interesują się sztuką, Teatro Arriaga i sala koncertowa Euskalduna są koniecznością. Doskonała Fine Arts Museum (Museo de Bellas Artes) znajduje się na skraju parku Dona Casilda - rzut kamieniem od znanego na całym świecie Muzeum Guggenheima ze spektakularna architektura, zaprojektowany przez Franka Gehry'ego w 1997 roku.

Port w Bilbao znajduje się na Bilbao Abra zatoce, wzdłuż ujścia Bilbao, w Kraju Basków. Główne obiekty są w Santurtzi i Zierbena gminach, około 15 km na zachód od Bilbao. Brittany Ferries wyplywa z Portsmouth do Bilbao z lodzia MV Cap Finistère.