Neapol do Katania Prom

Neapol Katania polaczenie laczy Wlochy z Sycylia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, TTT Lines. Polaczenie odbywa sie do 7 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 12 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Neapol Katania zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Neapol do Katania Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Wlochy na Sycylię.

Neapol - Katania Armatorzy Promowi

  • TTT Lines
    • 7 Cotygodniowe Przeprawy 12 godz
    • Uzyskaj cenę

Srednia cena Neapol Katania

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Neapol Katania to samochod i 2 pasazerów.

Katania Przewodnik

Położony na wschodnim wybrzeżu Sycylii, Catania jest drugim największym miastem na Sycylii i leży na Morzu Jońskim, w cieniu wulkanu, lub "A Muntagna", jak miejscowi go nazywają. Etna jest zawsze obecna i w dużej mierze ukształtowalo zarówno historię jak i faktyczne istnienie Catanii. Kilkakrotne wybuchy wulkanów zniszczyły miasto, z których najbardziej niszczycielski wydarzył się w 17 wieku. W 1669 Catania była pokryta lawą, a następnie, dopiero 24 lat później, w 1693 trzęsienie ziemi zrownalo miasto aż do fundamentów. Położona na skraju placu miasta, katedra pod wezwaniem św Agaty, patronki miasta, stoi na miejscu 11 wiecznego kościóła, który został niemal całkowicie zniszczony w 1693 w erupcji. Jej wymiana jest bardzo imponująca, nakładając strukture barokowa, która zawiera pewne kolumny rzymskie zaczerpnięte z amfiteatru. Wewnątrz, barokowy motyw kontynuuje kilku ozdobnych kaplic i fresk z 1693 trzęsienia ziemi. Bellini, najbardziej znany syn Katanii, jest tu pochowany, jak są (w postaci popiołu) trzech królów Aragonii: Fryderyk II, Louis i Fryderyk III.