Mytilene
Mesta
Promy do Wyspy Egejskie
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Mytilene Mesta

Mytilene Mesta polaczenie laczy Lesbos z Wyspy Egejskie. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Hellenic Seaways. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 4 godziny 20 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Mytilene Mesta zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Lesbos na Wyspy Egejskie.
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

Jak długo płynie prom z Mytilene do Mesta?

Czas przeprawy promowej z Mytilene do Mesta wynosi około 4h 20m. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Mytilene do Mesta i sprawdzić dostępność.

Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Mytilene a Mesta?

Jest 1 operator promowy dla Mytilene do Mesta i jest to
  • Hellenic Seaways

Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Mytilene do Mesta?

Zarezerwuj promy z Mytilene do Mesta poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.

Mytilene - Przewodnik

Starożytne greckie miasto Mytilene jest stolicą i portem na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy Lesbos, która leży na Morzu Egejskim. Początki miasta sięgają 11 wieku pne i ma wiele neoklasycznych budynków publicznych i prywatnych. Niektóre z tych budynków są budynkiami Lesbos prefekturze, starego ratusza, Liceum Doświadczalnego i różnych dworów i hoteli na terenie całego miasta. Barokowy kościół św Therapon na których budowa rozpoczęła się w 19 wieku i została zakończona w 1935 roku dominuje port promowy.

Wyspa Lesbos ma obszar lądowy około 1600 km kw. i ma mniej więcej 320 km wybrzeża, co czyni go trzecia co do wielkości wyspa grecka. Wąskie Cieśnina Mytilini oddziela ja od tureckiego lądu.

Mytilene posiada port z którego odpływają promy na pobliskie wyspy Lemnos, Chios i Ayvalik i czasami Dikili w Turcji, do miast kontynentalnego Pireusu w Atenach i Salonikach.


Mesta - Przewodnik

Miasto Mesta znajduje się na greckiej wyspie Chios, która leży na Morzu Egejskim, North East. Jest znany jako jednym z najbardziej prawdopodobnych miejsc narodzin Homera, a także starożytnych matematyków Hipokratesa i Enopides. Na wyspie znajduje się bardzo blisko wybrzeża tureckiego, który jest tylko 3,5 mil morskich od przylądka Pounta do Erytrei śródlądowej w Cesme. Chios jest piątym co do wielkości wyspa grecka z linii brzegowej około 210 km i populacji około 54,000.

Średniowieczna wioska Mesta to jedna z najpiękniejszych miejscowości na wyspiektóra została zachowane jako pomnik. Jej skomplikowana architektura, z wioski budowane jak zamek, sięga okresu bizantyjskiego. Domy wsi wzniesiono blisko siebie, aby stworzyć ścianę ochronną wokół wioski. Obecni mieszkańcy Mesta wciąż zachowują tradycje 14 wieku wsi. Wioski najważniejsze zwyczaj odbywa się podczas uroczystości karnawałowych gdzie "Agas" Badania, satyryczne replika prób, które zajmowały się pod turecką okupacją, są prezentowane.


Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.