Prom Leros do Turgutreis

Leros Turgutreis polaczenie laczy Dodekanez z Turcja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Bodrum Express. Polaczenie odbywa sie do 2 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 1 godzina 15 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Leros Turgutreis zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Leros - Turgutreis

  • Bodrum Express
    • 2 przeprawy w tygodniu 1 godz 15 min
    • Uzyskaj cenę

Leros - Przewodnik

Grecka wyspa Leros to jedna z wysp Dodekanezu, które znajdują się na Morzu Egejskim, i jest około 200 km od portu w Pireusie. Leros jest blisko wyspy Patmos, Lipsi, Kalymnos, Agia Kyriaki i Farmakos. Niewielka wyspa o wymiarach około 74 km kw., Liczy niespełna 8000 mieszkańców. Plaże Partheni i Blefouti w północnej części wyspy są popularne wśród turystów, jak rowniez plaże Gourna, Kokali i Ayia Isidoros po zachodniej stronie wyspy i dużej zatoce Alinda w centralnej wschodniej części wyspy. Zatoka Alinda jest także domem dla plaż Pangias i Crithoni. Malowniczy port w Agia Marina leży na południowym wschodzie zatoki Alinda, który jest około 10 minut spacerem do Platanos, serca wyspy.

Czas podróży z Pireusu na wyspę to około 11 godzin. Leros posiada również codzienne połączenia konwencjonalnym promem i wodolotem do większości greckich wysp Dodekanezu: Patmos, Lipsi, Samos, Kos, Rodos, Simi i Nisyros. Istnieją również połączenia do niektórych wysp na Cykladach (Syros i Amorgos).