Prom Ghazaouet do Almeria

Ghazaouet Almeria polaczenie laczy Algieria z Hiszpania. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Trasmediterranea. Polaczenie odbywa sie do 3 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 8 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Ghazaouet Almeria zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Ghazaouet - Almeria

Średnia cena promu Ghazaouet Almeria

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Ghazaouet Almeria to samochod + 2 pasażerów.

Ghazaouet - Przewodnik

Ghazaouet jest portem w Algierii i znajduje się w dobrze chronionej zatoce około 70 km od Tlemcen. Rzymianie nazywali Ghazaouet Ad fratres (dwóch braci), po 25 mln bliźniaczych skał, które wznoszą się z wody u ujścia portu. Pod panowaniem francuskim, port był znany jako Nemours, po francuskim arystokracie. Pecherie, na wschodnim końcu portu, jest dobrym miejscem na spacer. Najlepsze kąpielisko znajduje się daleko od portu.

Prom z Ghazaouet wyplywa do Almeria w Hiszpanii. Przeplyniecie trwa około 8 godzin.

Almeria - Przewodnik

Hiszpańskie miasto Almeria, znajduje się na Morzu Śródziemnym w południowo-wschodniej części kraju. Najdalej na wschód Andaluzji stolicy dominuje wybrzeże usiane dziewiczymi plażami i osobliwymi polami opustoszałych ekosystemów. Almeria ujawnia swoją Alcazabe (Cytadela) i katedre, nad brzegiem Morza Śródziemnego. Wąskie uliczki z bielonymi fasadami są elementami jego malowniczej, zabytkowej dzielnicy. Oprócz historii i kultury, Almeria oferuje plaże, góry i rezerwaty przyrody oraz wspaniala gastronomie.

Katedra w Almerii jest miejscem, ktorego nie wolno przegapić. Katedra, z wieżami i grubymi ścianami, przypomina fortecę niż świątynie. Ten swoisty układ jest w odpowiedzi na ciągłe ataki piratów berberyjskich, ktore to nadmorskie miasto musiało znosić. Położony w pobliżu znajduje się klasztor Purasand, Pałac Biskupów.

Port Almeria ma marine z miejscami do cumowania dla łodzi rekreacyjnych i normalnie zapewnia połączenia do Ghazaouet (Algieria), Oranie (Algieria), Nador (Maroko) i Melilli.