Genua
Palermo Termini Imerese
Promy do Sycylia
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Genua Palermo Termini Imerese

Genua Palermo Termini Imerese polaczenie laczy Włochy z Sycylia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Grandi Navi Veloci. Polaczenie odbywa sie do 3 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 20 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Genua Palermo Termini Imerese zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Włochy na Sycylię.
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

Jak długo płynie prom z Genua do Palermo Termini Imerese?

Czas przeprawy promowej z Genua do Palermo Termini Imerese wynosi około 20h. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Genua do Palermo Termini Imerese i sprawdzić dostępność.

Ile kosztuje prom z Genua do Palermo Termini Imerese?

Cena promu z Genua do Palermo Termini Imerese może się różnić w zależności od sezonu. Średnia cena za prom z Genua do Palermo Termini Imerese wynosi 385 €. Cena nie obejmuje opłat rezerwacyjnych.

Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Genua a Palermo Termini Imerese?

Jest 1 operator promowy dla Genua do Palermo Termini Imerese i jest to
  • Grandi Navi Veloci

Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Genua do Palermo Termini Imerese?

Zarezerwuj promy z Genua do Palermo Termini Imerese poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.

Czy można podróżować jako pasażer pieszy na promie z Genua do Palermo Termini Imerese?

Tak, możesz podróżować jako pasażer pieszy z Genua do Palermo Termini Imerese z
  • Grandi Navi Veloci

Czy można zabrać samochód na prom z Genua do Palermo Termini Imerese?

Tak, możesz podróżować z pojazdem z Genua do Palermo Termini Imerese z
  • Grandi Navi Veloci

Czy zwierzęta domowe można zabrać na prom z Genua do Palermo Termini Imerese?

Nie, zwierzęta domowe nie są dozwolone na pokładach promów.

Jak daleko jest Palermo Termini Imerese od Genua?

Odległość pomiędzy Genua a Palermo Termini Imerese wynosi około 475 mil morskich.

Genua - Przewodnik

Genua to miasto portowe we Włoszech i stolica regionu Liguria, znajduje się na Morzu Śródziemnym. Stare miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2006 roku i ma bogatą historię sztuki, muzyki, architektury i gastronomii. Miasto zostało zatem uznane za Europejską Stolicę Kultury w 2004 roku. Genua jest także miejscem urodzenia Krzysztofa Kolumba i Niccolo Paganiniego.

Zabytkowym centrum Genui jest labirynt placów i wąskich Caruggi Genui alejek. Łączy średniowieczny wymiar następujące 16. wieku i interwencji barokowych (kwadratowych San Matteo i starożytnych poprzez Aurea, teraz Garibaldi). Pozostałości murów 17th wieku są nadal widoczne w pobliżu katedry San Lorenzo, który jest najbardziej odwiedzanym miejscem kultu Genui.

Port w Genui to największy włoski port handlowy i przemysłowy i jeden z najbardziej aktywnych portów europejskich w basenie Morza Śródziemnego. Terminal promowy znajduje się w Calata Chiappella pomiędzy Ponte Assereto i Ponte Kolombo. Promy odplywaja głównie na Sardynie, Sycylie, Korsyke, do Hiszpanii, Tunezji i Maroka. Terminal promowy jest na wielu poziomach i jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Na najwyższym poziomie, znajduja sie poczekalnie oraz duże centrum handlowe.


Palermo Termini Imerese - Przewodnik

Włoskie miasto Palermo Termini Imerese leży ok 40 km na wschód od miasta Palermo na Sycylii.Miejsce, gdzie miasto teraz siedzi były zamieszkane już czasów prehistorycznych. Wiele wykopalisk archeologicznych zostały znalezione na przestrzeni lat, choć odnotowano dzieje miasta rozpoczęły się w 409 roku pne, kiedy jej starsza sąsiadka, Himera (teraz całkowicie w granicach gminy), została całkowicie zniszczona przez wojska pod Kartaginy Hannibal Mago.

Dzisiaj, kilka z historii starożytnej miasta pozostają wyjątkiem kilku fragmentów architektury rzymskiej i twierdzy na wzgórzu. Nie ma wiele w mieście dla gości, aby zobaczyć chociaż muzeum tego miasta zawiera kilka znalezisk z epoki arabskim.Miasto jest także w pobliżu stanowiska archeologicznego Himera i punkt odniesienia w drodze do Caccamo Zamku. Ruiny starożytnego Himery (Imera), słynne na pozostałościach świątyni Zwycięstwa, znajdują się w równinie przy ujściu rzeki Imera około 5 km na wschód od dworca Termini i Caccamo jest około 14 km na południe od Termini Imerese i Himery , aż krętej górskiej drodze.

Z miasta małe promy portowe odplywaja do Civitavecchia na włoskim stałym lądem.


Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.