Ciutadella do Barcelona Prom

Ciutadella Barcelona trasa promowa laczy Minorka z Hiszpania i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Balearia obsluguje do 13 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 3 godziny 30 minuty gdy Trasmediterranea serwis operuje do 2 razy w tygodniu trwajacym od 7 godz.

To daje 15 przeplyniecia tydzien na trasie Ciutadella Barcelona pomiedzy Minorka i Hiszpania. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Ciutadella do Barcelona Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Minorka do Hiszpanii.

Ciutadella - Barcelona Armatorzy Promowi

  • Balearia
    • 13 przeprawy w tygodniu 3 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę
  • Trasmediterranea
    • 2 przeprawy w tygodniu 7 godz
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Ciutadella Barcelona

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Ciutadella Barcelona to samochod + 2 pasazerów.

Ciutadella Przewodnik

Ciutadella de Menorca to miasto polozone w zachodniej czesci wyspy Balearow na Minorce w Hiszpanii. Stare miasto jest stolica wyspy i ma historyczne dziedzictwo archeologiczne w postaci megalitow takich jak "taulas", w Talayot i Navetas. Zabytkowa dzielnica zwana "Es Born" jest otoczona przez piekne sredniowieczne uliczki wypelnione palacami, kosciolami i fortecami. W miascie znajduje sie ratusz, ktory jest dawnym palacem arabskiego gubernatora, a pozniej sluzyl jako palac krolewski pod Korona Aragonii i ponownie pelnil role palacu gubernatora, dopoki brytyjczycy przeniesli stolice do wschodniego miasta Mahon w 1722. w poblizu miasta znajduja sie liczne malownicze zatoczki i plaze.

Chociaz nie jest juz stolica Minorki, Ciutadella pozostala centrum religijnym wyspy. Festiwal Saint John, odbywa sie co roku w dniu 23 i 24 czerwca. Katedra w Menorce, znajduje sie w starej dzielnicy Cuitadella, zostala zbudowana w 1287 na fundamentach starszego meczetu.

Barcelona Przewodnik

Hiszpańskie miasto Barcelona znajduje się na wybrzeżu, pomiędzy ujściem rzeki Llobregat i rzeka Besos i graniczy na zachodzie z pasmem górskim Serra de Collserola. Barcelona jest stolicą autonomicznego regionu Katalonii i jest drugim co do wielkości miastem Hiszpanii po Madrycie. Założone jako rzymskie miasto, w średniowieczu Barcelona stałs się stolicą powiatu w Barcelonie. Po połączeniu się z Królestwa Aragonii, Barcelona nadal jest ważnym miastem w Koronie Aragonii. Barcelona ma bogate dziedzictwo kulturowe i jest dziś ważnym ośrodkiem kulturalnym i turystycznym. Szczególnie znane są dzieła architektury Antoniego Gaudiego i Lluís Domènech i Montaner, które zostały wpisane na Liste Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Barcelona ma wiele muzeów, które obejmują różne obszary i epoki. Narodowe Muzeum Sztuki Katalonii zawiera znaną kolekcję sztuki romańskiej, podczas gdy Barcelona Museum of Contemporary Art koncentruje się na post-1945 katalońskiej i hiszpańskiej sztuki. Fundació Joan Miró, Muzeum Picassa i Fundacja Antoniego Tapiesa posiada ważne kolekcje tych światowej sławy artystów, a także Muzeum Can Framis, który skupia się na wątku 1960 Sztuki Katalonii, ktora jest własnością Fundació Vila Casas.

Barcelona jest głównym terminalem promowym na trasach do Majorki, Genui, Ibizy i Maroka (Tanger Med). Nabrzeża dla promów i statków wycieczkowych znajdują się blisko centrum miasta, port zaczyna się na końcu Las Ramblas.