Prom Bergen Vik

Bergen Vik polaczenie laczy Norwegia z Norwegia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Norled. Polaczenie odbywa sie do 14 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 3 godziny 35 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Bergen Vik zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Bergen - Vik

  • Norled
    • 14 przeprawy w tygodniu 3 godz 35 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Bergen Vik

Pokazane ceny reprezentują średnią cenę za bilet w jedna stronę zapłaconą przez naszych klientów na tej trasie. Ceny podane są od osoby.

Bergen - Przewodnik

Bergen to miasto położone na zachodnim wybrzeżu Norwegii, na półwyspie Bergenhalvoyen i jest znane jako miasto siedmiu gór. Bergen jest międzynarodowym centrum, akwakultury, transportu ropy naftowej i krajowego centrum do spraw szkolnictwa wyższego.

Bergen jest otoczony przez jedną z najbardziej spektakularnych atrakcji turystycznych - norweskie fiordy, które zostały włączone na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Fiordy są głębokie i wąskie, otoczone wysokimi, stromymi górami z ośnieżonymi szczytami. W bajkowym krajobrazie widać też małe gospodarstwa, niektóre przy fiordach lub wysoko w górach.

Port w Bergen jest największym portem morskim w Norwegii. Przewoźnik Fjord Line obsługuje przeprawy promowe do Hirtshals w Danii. Katamarany pasażerskie kursują również na południe, z Bergen do Stavanger i Haugesund oraz na północ do Sognefjord i Nordfjord.