Prom Aberdeen do Kirkwall

Aberdeen Kirkwall polaczenie laczy Szkocja z Wyspy Orkney. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Northlink Ferries. Polaczenie odbywa sie do 4 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 6 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Aberdeen Kirkwall zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Aberdeen - Kirkwall

Średnia cena promu Aberdeen Kirkwall

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Aberdeen Kirkwall to samochod + 2 pasażerów.

Aberdeen - Przewodnik

Aberdeen znajduje sie w polnocno wschodniej Szkocji I jest trzecim najbardziej zaludnionym miastem Szkocji. Czesto nazywane "Miastem Granitu", gdyz wiekszosc budynkow zostalo zbudowanych z tego wlasnie surowca. Jest to miasto znane ze swoich dwoch Uniwersytetow oraz glownej siedzimy dla wielu firm zwiazanych z branza naftowa Morza Polnocnego. bezposrednio zwiazane z ropa naftowa, komercyjne lotnisko dla helikopterow Aberdeen jest jednym z najbardziej ruchliwych na swiecie.

Na wybrzezu, Aberdeen ma dlugie piasczyste plaze miedzy rzeka Dee oraz Don, ktore zmieniaja sie w wielkie wydmy rozciagajace sie az do Fraserburgh. Na poludnie od Dee znajduja sie skaliste klify. Wiele wglebien granitu zdluz poludniowego wybrzeza, powstaly w przeszlosci dajac wspaniale widoki oraz mozliwosci do wspinaczki.

Port tego miasta zaczynal jako port rybacki, a aastepnie przistoczyl sie na potrzeby trawlerow parowych i przemyslu naftowego. Jest teraz glownym portem na wyplyniecia na Baltyk i Skandynawie z glownymi eksportami, w tym nawozow, granitu i chemikaliow.

Kirkwall - Przewodnik

Miasto Kirkwall, w archipelagu Orkadów, jest największym miastem na wyspie.Miasto wywodzi swoją nazwę od imienia nordyckiej Kirkjuvage (Kościół Zatoka), który został później zmieniony na Kirkvoe, Kirkwaa a następnie Kirkwall. Wyspy Orkney leżą poza północno-wschodnim wybrzeżem Szkocji. Najlepszą cechą Kirkwall jest chyba jego piaskowa St Magnus Katedra, powszechnie uważany za najwspanialszy średniowieczny budynek w północnej Szkocji. Pozostałe zabytki historycznej w mieście to w tym Pałacu Biskupiego i Earls Palace.Miasto było niegdyś spokojne miejsce kontemplacji, ale teraz jest tętniące życiem miasto handlowe, tętniące życiem centrum na zakupy i jedzenie. Goście znajdą szeroki wybór zakwaterowania na wyspiektóre mogą zostać dostosowane dla długich i krótkich pobytów, bed and breakfast czy self-catering.

Połączenia promowe z Orkady odplywaja do Aberdeen (6 godzin), Scrabster (90 minut) i John O'Groats.