Zakynthos do Bari Prom

Zakynthos Bari polaczenie laczy Wyspy Jońskie z Wlochy. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Ventouris Ferries. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 20 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Zakynthos Bari zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Zakynthos - Bari Armatorzy Promowi

  • Ventouris Ferries
    • 1 Przeprawy Tygodniowo 20 godz
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Zakynthos Bari

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Zakynthos Bari to samochod + 2 pasazerów.

Zakynthos Przewodnik

Grecka wyspa Zakynthos jest trzecią co do wielkości wyspa Jońskia i znajduje się na Morzu Jońskim. Zwany także Zante, wyspa jest około 20 km od Grecji kontynentalnej, a około 15 km na południe od wyspy Kefalonia. Navagio Beach jest chyba jedna z najbardziej znanych i popularnych atrakcji turystycznych na wyspie. Plaża jest zatoka w południowo-zachodniej części wyspy, otoczona wysokimi klifami, do ktorych można dotrzeć tylko łodzią lub spadochronem, jeśli jesteś na tyle odważny!Plaża bierze swoją nazwę od wraku (MV Panagiotis), który zatonął na brzegu, w okolicy 1980 roku. Obszar Anafonitria ma mały taras widokowy z widokiem na wrak, i jest też klasztor w pobliżu. Wyjątkowe i wspaniałe krajobrazy wokół plaży sprawiają, że jest ulubionym miejscem dla skoczków BASE, i każdego roku, w sierpniu, ważnym wydarzeniem w kalendarzu BASE.

Zakynthos posiada dwa porty. Główny port znajduje się w Zakynthos Town a inny w miejscowości Agios Nikolaos. Od głównego portu jest połączenie do portu w Kyllini. Z portu w Agios Nikolaos jest połączenie do portu Pesada na wyspie Kefalinia.

Bari Przewodnik

Bari jest duzym miastem portowym polozonym na wybrzezu Adriatyku i jest stolica wloskiego regionu Puglia.Miasto nie jest glownym turystycznym, ale ma kilka interesujących zabytkow i jest doskonala baza wypadową do zwiedzania tej atrakcyjnej części Włoch. Zabytkowe centrum Bari jest na cyplu, osiagajac do Morza Adriatyckiego. Obszar ten zostal zbudowany na tysiaclecia, ale większosc z archeologii jest pochowany pod klastra waskimi uliczkami, ktore tworza Vecchia Bari.Kwartal znany jest mylace i goscie sa prawie na pewno traca poczucie kierunku. Miedzy sercem Starego Miasta i morzem jest najbardziej znany kosciol w Bari, w XI wieku romanski Basilica di San Nicola. Jest on poswiecony sw Mikolaja i zostal zbudowany do domu jego szczatki, ktore wciaz leza w krypcie. Jest waznym miejscem religijnym, a tam jest w krypcie kaplicy poświęconej pielgrzymow prawoslawnych. W glownej czesci kosciola znajduje sie kilka znaczących zabytkow, w tym skomplikowanym kamienny baldachim nad oltarzem i tronem marmuru biskupa, znanego jako Cattedra di Elia, pochodzacym z okolo 11 wieku.

Z portu w Bari, odplywają promy do Durres, Igoumenista, Kefalonia, Korfu, Patras, Kotor i Dubrownik