Prom Wallaroo do Lucky Bay

Wallaroo Lucky Bay polaczenie laczy Australia z Australia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Sea Sa. Polaczenie odbywa sie do 9 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 2 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Wallaroo Lucky Bay zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Wallaroo - Lucky Bay

  • Sea Sa
    • 9 przeprawy w tygodniu 2 godz
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Wallaroo Lucky Bay

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Wallaroo Lucky Bay to samochod + 2 pasażerów.

Wallaroo - Przewodnik

Wallaroo to miasto i port znajdujacy się na zachodniej stronie Półwyspu Yorke w Południowej Australii. Miasto leży nad brzegiem morza i 13 metrów nad poziomem morza. Klimat miasta jest srodziemnomorski, suchy, jego temperatura jest o kilka stopni wyższa od temperatury Adelajdy. Zakresy temperatur są podobne do tych z Kadina. Miasto leży około 160 kilometrów na północ, na zachód od Adelajdy i jest jednym z miast Trojkata Miedzi, słynne z górnictwa miedzi i są zbiorczo nazywane "Małym Cornwall". Nazwa miasta pochodzi od Aborygenów słowa "Wadlu Waru", które oznacza mocz kangura! Po 1865 było 3000 mieszkańców, a dobil do 5000, w 1920 roku. Byl największym i najważniejszym portem na Półwyspie Yorke.

Sa codziennie promy, które kursuja pomiędzy portem w Wallaroo i Lucky Bay, w pobliżu Cowell na Półwyspie Eyre.

Lucky Bay - Przewodnik

Polozony na Polwyspie Eyre w Australii Poludniowej, szczescie Bay zostal nazwany przez Matthew Flinders w 1802 roku, podczas zwiedzania wybrzeza. Podczas gdy w zatoce, jego botanik Robert Brown, odkrył i nazwał wiele nowych gatunków roślin.Zatoka jest idealna na nurkowanie, plywanie, wedkarstwo, surfing i do uruchamiania malych lodzi. Nalezy pamiętac, ze te plaze sa notorycznie zdradliwe dla pojazdow i latwo jest sie ugrzęznąc w najbardziej niewinne spojrzenie mokrym lub suchym piasku.

Polwysep Eyre jest trojkatny polwysep, ktory jest ograniczony od wschodu Spencer Gulf, od zachodu Wielkiej Zatoka Australijska i na polnoc przez Gawler zakresy. Jej nazwa pochodzi od odkrywcy Edward John Eyre, ktory badal czesci regionu między 1839-1841.Pierwsza linia brzegowa zostala mapach przez wypraw Matthew Flinders w 1801-1802 i francuskiego odkrywcy Nicolas Baudin w tym samym czasie.

Port jest koniec prom pasazerski, ktory transportuje pojazdow i pasazerow w obrębie Zatoki pomiędzy: Lucky Spencera zatoke i Wallaroo.