Prom Turgutreis do Leros

Turgutreis Leros polaczenie laczy Turcja z Dodekanez. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Bodrum Express. Polaczenie odbywa sie do 2 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 1 godzina 15 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Turgutreis Leros zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Turgutreis - Leros

  • Bodrum Express
    • 2 przeprawy w tygodniu 1 godz 15 min
    • Uzyskaj cenę

Leros - Przewodnik

Grecka wyspa Leros jest częścią grupy wysp Dodekanezu, a znajduje się pomiędzy wyspami Patmos i Kalymnos. Goście Leros można z łatwością połączyć swój pobyt z wycieczki do Patmos, Kalymnos i Lipsi. Według mitologii greckiej, Leros było gdzie bogini Artemis pójdzie na polowanie, tak jak to miało duże ilości jeleni.Długa historia Leros jest przedstawiona na wielu atrakcji i zabytków na wyspie, takich jak średniowiecznego zamku i muzeów na wyspie. Alinda i Agia Marina są najczęściej odwiedzanych miejsc na wyspie, podczas gdy powolny przejazd po wyspie odbędzie odwiedzających do relaksu plaże z Krystalicznie czyste wody. W ciągu ostatnich lat, Leros został opracowany jako miejsca do nurkowania ze względu na wiele starożytnych wraków statków, które zostały znalezione w morzach otaczających wyspę.

Z portu wyspy są codzienne połączenia promowe do portu w Pireusie i konwencjonalnymi promowych i wodolotem do większości Greckie wysp Dodekanezu jak Patmos, Lipsi, Samos, Kos, Rodos, Symi i Nisyros. Istnieją również cotygodniowe połączenie niektórych wyspach archipelagu Cyklady, jak Syros i Amorgos.