Prom Terracina do Ventotene

Terracina Ventotene polaczenie laczy Włochy z Wyspy Poncjanskie. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, NLG. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 2 godziny 20 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Terracina Ventotene zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Terracina - Ventotene

  • NLG
    • 1 Przeprawy Tygodniowo 2 godz 20 min
    • Uzyskaj cenę

Terracina - Przewodnik

Włoskie miasto Terracina znajduje się w prowincji Latina i jest około 55 km na południowy wschód od Rzymu. Znajdujace się w mieście, i dobrze zachowane, jest Forum Romanum i rzymska nawierzchnia złożona z płyt z trawertynui zawierająca napis "A. Emiliusz AF" literami, które były wypełnione brązem. Inną atrakcją w mieście jest Świątynia Jowisza Anxur. Anxur było starożytnym Volscian nazwą miasta i Jowisz, na ogół zakłada się, że był bóstwem, któremu zostało poświęcone sanktuarium. Główna konstrukcja świątyni już nie istnieje, jednak sklepiona baza jest widoczna z mil i warto zobaczyć te atrakcje. Ta witryna na wzgórzu zapewnia również wspaniały widok na okolicę. Na wschodnim krańcu miasta, poniżej świątyni na jej wzgórzu, jest pomnik rzymskiej inżynierii i determinacji. Aby poprawić trasę Appian Way Trajana wycial klif, aby zrobić miejsce na droge. Ruch wciąż przebiega obok tego 36m głębokości cięcia w skale, w Pisco Montano; ax-znaki i cyfry rzymskie wskazują postęp robotników.

Promy z miejskiego portu łącza Terracina z wyspa Ponza.

Ventotene - Przewodnik

Ventotene to miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Lacjum.