Niestety, Tasucu - Tripoli usługa nie jest już dostępna.
...

Promy do Tasucu - Tripoli

Serwis Tasucu - Tripoli byl operowany przez Akgunler Denizcilik.

Tasucu - Tripoli trasa nie jest już aktywna i obecnie nie ma alternatywnych, bezpośrednich polączeń promowych pomiędzy Turcja i Liban. Prosze przejrzeć nasze trasy, porty, destynacje lub operatorow promowych, aby zobaczyć czy jest alternatywna opcja lub skorzystaj z linków na tej stronie, aby uzyskać dodatkowe informacje.

Możesz także zarezerwować bilety na 1000 innych trasach z naszego pola wyszukiwania.

Tripoli - Przewodnik

Trypolis to stolica i największe miasto Libii, położone w północno-zachodniej części kraju, w Trypolitanii, nad Morzem Śródziemnym.

Trypolis to największe miasto kraju, a także główny port i ośrodek przemysłowy.

Liczne są zabytki z okresu rzymskiego. Do najbardziej znanych należy łuk triumfalny Marka Aureliusza. Ważnymi zabytkami są położone w najstarszej części miasta liczne meczety: An-Naka مسجد الناقة z XVII w., uważany za najstarszy w Trypolisie, Karamanli مسجد قرمانلي (XVIII w.), Gurdżi مسجد قرجي(1 poł. XIX w.), czyli meczet Gruzina, ponieważ jego fundator pochodził z Gruzji. Na uwagę zasługuje cytadela, zwana As-saraj al-hamra (arab. "pałac czerwony" السراي الحمراء), zapewne od koloru tynku, w której obecnie mieści się muzeum historii i historii naturalnej), przy Placu Zielonym (As-saha al-chadra الساحة الخضراء) oraz pozostałości domów, świątyni i murów obronnych.