Tanie promy do Północna Irlandia z directferries.pl

Wyszukaj najlepsze oferty do Północna Irlandia na naszej stronie tanie promy do Północna Irlandia. directferries.pl ma dostęp do najtańszych ofert promowych z Północna Irlandia od największych operatorów. Jeśli nie chcesz przegapić najtańszych ofert promowych do Północna Irlandia lub ofert specjalnych dodaj naszą stronę na Twitter lub Facebook!

Aby sprawdzić połączenia promowe do Północna Irlandia, odwiedź naszą stronę Promy do Północna Irlandia.

O naszych ofertach specjalnych dowiesz się też

Północna Irlandia - przewodnik

Irlandia Północna ma dwa oblicza. Jest to kraina piękna, posiadająca wiele atrakcji godnych zobaczenia, znakomitych miejsc do rekreacji czy też wspaniałych historycznych pamiątek. Z drugiej strony, to kraina głęboko podzielona dramatyczną historią Zielonej Wyspy. Do dzisiaj czuje się konsekwencje podboju Irlandii przez Anglików, gdzie nadal pokutują, mniej lub bardziej widocznie, podziały na lepszych i gorszych, tych co są lojalni wobec Korony i tych którzy są zwolennikami Republiki i zjednoczenia, tych którzy kultywują przywiązanie do religii zdobywców (protestantyzmu) i tych, których wiarą (katolicyzmem) pogardzano przez stulecia. To tutaj toczyła się jedna z najdłuższych wojen współczesnej Europy.

Rejonem, który chyba najbardziej przyciąga zwiedzających jest północne wybrzeże zwane potocznie Wybrzeżem Antrim (Antrim Coast). Piękne plaże, znakomite warunki do uprawiania sportów wodnych, wreszcie atrakcyjne, klifowe partie wybrzeża przyciągają wielu wczasowiczów i wszystkich spragnionych spokoju i wypoczynku. Liczne kurorty, takie jak Portstewart, Portrush czy Ballycastle tętnią w sezonie życiem turystycznym.