Stari Grad do Ankona Prom

Stari Grad Ankona trasa promowa laczy Wyspa Hvar z Wlochy i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. SNAV obsluguje do 1 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 10 godziny 15 minuty gdy Jadrolinija serwis operuje do 1 razy w tygodniu trwajacym od 9 godz 46 min.

To daje 2 przeplyniecia tydzien na trasie Stari Grad Ankona pomiedzy Wyspa Hvar i Wlochy. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Stari Grad - Ankona Armatorzy Promowi

  • SNAV
    • 1 Przeprawy Tygodniowo 10 godz 15 min
    • Uzyskaj cenę
  • Jadrolinija
    • 1 Przeprawy Tygodniowo 9 godz 46 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Stari Grad Ankona

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Stari Grad Ankona to samochod + 2 pasazerów.

Stari Grad Przewodnik

Chorwackie miasto Stari Grad znajduje się na północnej stronie wyspy Hvar w regionie Dalmacja. Leży na końcu długiej zatoki i jest uważane za jedne z najstarszych miast w Europie. Starożytna częśc miasta została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ze względu na położenie Stari Grad, w środkowej części wyspy Hvar, było bezpieczną przystanią dla żeglarzy przez wieki. Stari Grad Bay nadal jest regularnie odwiedzane przez większość ludzi podróżujących statkiem po środkowej Dalmacji. Spacer po centrum miasta Stari Grad, charakteryzuje się wąskimi uliczkami i małymi placami, wywołujac poczucie przeszłości. Najwybitniejszym budynkiem w Stari Grad jest Tvrdalj, duży i dobrze zachowany zamek obronny należących niegdyś do znanego chorwackiego poety, Petar Hektorović. Warto zwrócic uwagę na łacinę i chorwackie napisy w ścianach i posąg Petar Hektorović przed zamkiem.

Z miejskiego portu, odplywaja promy do Pescara, Ankona, Rijeka, Korcula, Dubrovnik i Mljet.

Ankona Przewodnik

Nowoczesne miasto portowe Ancona znajduje się w regionie Marche w środkowych Włoszech. Region ten zyskuje na popularności w ostatnim czasie, ceniona za swoją dziewiczą przyrodą i pyszne dania, a jednocześnie sama Ankona ma wiele do zaoferowania. Znajduje się na Morzu Adriatyckim, Ancona jest około 200 km od Bolonii i 280 km od Rzymu, stolicy Włoch. Położony między stokami Monte Astagno i Monte Conero, lokalizacja ułatwiła osadnika z Syracuse obrone. Założone około 386 roku pne, odwiedzający Ancona będą zachwyceni zabytkowego miasta na wzgórzu, niedaleko portu. Greccy kupcy ustanowili Dibromoindygo fabrykę w mieście i ich wpływ na obszarze jest niezwykły. W czasach rzymskich miasto miało swój własny system monety.

Ancona jest bardzo ważnym portem morski i jest bardzo dobrze połączony przez port z wieloma innymi miejscami. Najlepszym i najprostszym sposobem dotarcia do Ankony jest prom, który działa do takich miejsc jak Split, Rijeka, Zadar, Hvar, Korcula, Dubrownik, Patras, Igoumenitsa i Dugi Otok.