Prom Sete do Al Hoceima

Sete Al Hoceima polaczenie laczy Francja z Maroko. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Balearia. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 46 godziny 59 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Sete Al Hoceima zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Sete - Al Hoceima

  • Balearia
    • 1 Przeprawy Tygodniowo 46 godz 59 min
    • Uzyskaj cenę

Sete - Przewodnik

Sete, znany wcześniej jako Cette do 1928 roku, jest miastem, w departamencie Herault, w regionie Langwedocja-Roussillon w południowej Francji. Miasto jest uważane za Wenecje Langwedocji i jest nadmorskim kurortem oraz port nad Morzem Śródziemnym. Miasto ma dwie części - niskie miasto, gdzie jest port i wysokie miasto na Mont St Clair. W niskim miescie, domy przednie portu, kanały i działalność połowowa to główne atrakcje, wraz z piękna "wsia w mieście" - sektor Pointe Courte. Wzdłuż krawędzi kanałów są atrakcyjne budynki zawierające sklepy, restauracje i bary.

Sete leży u stóp Mount St Clair (175 m npm), między Zatoką Thau a Morzem Śródziemnym. Aby zorientować się w układzie miasta naprawdę trzeba udać się na Mount St Clair, z którego rozrasta się piękny widok na Sete poniżej swoich kanałów i portów morskich.

Z miejskiego portu, odpływają promy do Nador, Tangler Med i Barcelony.

Al Hoceima - Przewodnik

Marokańskie miasto Al Hoceima leży na północnym skraju Gór Rif, na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Rif Góry i śródziemnomorskie plaże są tym, co czyni miasto, jednym z najbardziej atrakcyjnych i kuszących miast w Maroku. Wchodzac do miasta, możesz uważac, że przyjeżdżasz do bardzo powszechnego marokańskiego miasta z budynkami z sześciennych kostek, kawiarni i kilku hoteli. Mimo to, naturalne otoczenie wokół Al Hoceima sprawia, że wydają się o wiele bardziej odległe niż zapewne większość ludzi sobie wyobraza. Al Hoceima, znana również wśród mieszkańców jak Biya, została skolonizowana przez Hiszpanów od ponad trzech dekad, w którym zostało zwanych Villa Sanjuro. Nadal można zobaczyć hiszpański wpływy architektury w całym mieście, pomimo rosnącej liczby nowych budynków. Wielu mieszkańców Al Hoceima wciąż posługują się językiem hiszpańskim jako drugi lub trzeci język. Większość populacji to Berberowie z plemienia Bucoya którzy mówią po Tamazight, dialektem Berberów.

Port miejski służy dla wielu łodzi rybackich i promów, które pomagają utrzymać przemysł turystyczny w mieście. To jest port, który zawsze tętni promami i zwiedzającymi. Turyści i goście moga wynajac lokalne łodzie na wycieczki i do wędkowania.