Prom Sark do Jersey

Sark Jersey polaczenie laczy Sark z Jersey. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Manche Iles Express. Polaczenie odbywa sie do 4 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 1 godzina 10 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Sark Jersey zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Sark - Jersey

  • Manche Iles Express
    • 4 przeprawy w tygodniu 1 godz 10 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Sark Jersey

Pokazane ceny reprezentują średnią cenę za bilet w jedna stronę zapłaconą przez naszych klientów na tej trasie. Ceny podane są od osoby.

Sark - Przewodnik

Sark to wyspa położona w południowo-zachodniej czesci kanału La Manche, u wybrzeża Normandii we Francji. Wyspa jest lennem królewskim, który stanowi część Baliwatem Guernsey. Wyspa ma swój własny zestaw praw opartych na prawie Norman i własnym parlamencie. Wyspa jest godna uwagi, że jest to jeden z pozostawionych w świecie kilku miejscach, gdzie samochody są zakazane. Tylko ciągniki i pojazdy konne są dozwolone. Goście wysiadajacy na nabrzeżu Sark moga wybrać spacer, a Ci, którzy nie chcą iść pod górę moga usiąść na "tosty-rack", autobusie z ciągnikiem. Goście, którzy przebywają na Sark, mogą wybrać się na spacer do ich hotelu, pensjonatu lub domku samoobslugowego, lub wynająć rower.

Wyspa Sark Shipping Company ma promy z Sark do St Peter Port na wyspie Guernsey. Przeprawa trwa 45 minut na. Szybki prom pasażerski działa również w lecie do Jersey. Również 12-osobowye łodzie Lady Maris II, plywaja regularne do Alderney.