Prom Santander do Cork

Santander Cork polaczenie laczy Hiszpania z Irlandia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Brittany Ferries. Polaczenie odbywa sie do 2 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 25 godziny 30 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Santander Cork zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Santander - Cork

  • Brittany Ferries
    • 2 przeprawy w tygodniu 25 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Santander Cork

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Santander Cork to samochod + 2 pasażerów.

Santander - Przewodnik

Hiszpańskie miasto i port w Santander jest stolicą autonomicznego i historycznego regionu Kantabrii na północnym wybrzeżu Hiszpanii. Miasto jest na wschód od Gijon i na zachód Bilbao. Jest wiele rzeczy do zrobienia i zobaczenia w mieście. Katedra w Santander jest na pewno warta odwiedzenia. Niższa świątynia ( "cripta del Cristo") została zbudowana około 1200 innych wcześniejszych rzymskich budowli, a jego styl jest przejście od romańskiego do gotyku. Szczątki świętych męczenników (Emeterius i Celedonius) są tam przechowywane. Górny kościół został wybudowany miedzy 13. i 14. wieku.

Port Santander przewozi około 150 tysięcy pasażerów rocznie do Plymouth i Portsmouth w Wielkiej Brytanii. Jest doskonałe wyposażenie dla pasażerów promowych, w tym terminal pasażerski w centrum miasta, który jest nowoczesnym terminalem z udogodnieniami, w tym telefony, sklep z pamiątkami, banki, supermarket, restauracja i punkt informacji turystycznej. Czas przeplyniecia do Portsmouth to około 24 godzin, a do Plymouth, 20 godzin.

Cork - Przewodnik

Cork to miasto położone w południowo-zachodniej Irlandii, w prowincji Munster. Jest to drugie co do wielkości miasto w Irlandii, a trzecie pod względem zaludnienia na wyspie. Miasto leży nad brzegiem rzeki Lee, która dzieli się na dwa kanały, na zachodnim krańcu miasta. Samo miasto, znajduje się na wyspie utworzonej w części rzeki Lee.

Cork posiada cechy architektonicznie znanych budynków pochodzące ze sredniowiecznych do nowoczesnych okresow, choc jedynym zauważalnym budynkiem pozostałym z epoki średniowiecznej jest Red Abbey. Miasto ma też dwie katedry. Katedra Najświętszej Marii Panny, często określana jako katedra Północna, jest katolicka katedra w mieście i została zapoczątkowana w 1808 roku z charakterystyczną wieżą, ktora została dodana w 1860 roku. Katedra Sw Fin Barre i prawdopodobnie bardziej znana, i jest zbudowana na fundamentach wcześniejszej katedry. Prace rozpoczęły się w 1862 roku i zakończył się w 1879 roku pod kierunkiem architekta Williama Burges.