COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Santa Maria

Santa Maria to najbardziej wysunięta na południe wyspa portugalskich Azorów, która może poszczycic sie najbardziej sloneczną pogodą wsród wszystkich wysp archipelagu.

O wyspie

Nazywana przez ludność lokalną "zółtą wyspą", Santa Maria jest znana ze swoich złotych plaż i dość suchej roślinności, o złotawym odcieniu. Co wiecej, jest znana jako pierwszy przystanek Krzysztofa Kolumba w jego drodze powrotnej z Ameryki Południowej w 1493 roku.

Santa Maria ma do zaoferowania najlepsze warunki do pływania i surfingu ze wszystkich wysp archipelagu, a z jedna z najlepszych plaz, Praia Formosa, położona jest na południowym wybrzeżu. Na południe od Vila do Porto, głównej osady, leży najstarsza kaplica na wyspie, uważana za wybraną przez Krzysztofa Kolumba jako miejsce kultu podczas jego pobytu w XV w. Jednak najładniejsze z miast Santa Maria to Santo Espirito, położone na wschodzie, otoczone zielonymi pastwiskami, o populacji około 600 osób.

Aby podziwiać wspaniałe widoki, możesz udać się do rezerwatu rekreacyjnego w Fontinhas I na najwyższy szczyt Pico Alto, którego wysokość to prawie sześcset metrów. Każdy zapalony geolog powinien wyruszyć na północ, na fascynującą "czerwoną pustynię" z czerwonej gliny, obejmujacej powierzchnię ponad dziewięć kilometrów kwadratowych, emitującej spektakularny blask o zmierzchu.

Kultura lokalna

Tradycyjne domy mieszkalne znalezione w Santa Maria sa dość niezwykłe. Charakteryzują się duzymi kominami wystajacymi z podstawy w kształcie piramidy. Każde miasto przyjmuje inny kolor i pięknie kontrastuje z bielonymi budynkami. Warto tez szukać lokalnego rękodzieła: możesz znaleźć ręcznie tkane obrusy i kolorowe kołtunkowe kołdry.

Podobnie jak w przypadku kazdej wyspy na Azorach, Ceremonia Ducha Swietego związana z kultem maryjnym, odgrywa ważną rolę. Obchody to zawsze duża procesja: mieszkańcy pobliskich miast wybieraja cesarza lub cesarzową, i wykonują wokół nich tradycyjne tańce, a na straganach po obu stronach znajdziesz świeżo złowione owoce morza.

Podróż promem do Santa Maria?

Mozesz plynac do Vila do Porto na poludniowym wybrzezu Santa Maria z innych wysp archipelagu: Graciosy, Pico, Sao Miguel, Terceiry, Flores i Faial. Te połączenia obsługiwane są przez Atlanticoline, zapewniajacy od 1 do 3 rejsów każdego tygodnia, w zależności od portu docelowego.

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

    • 4 przeprawy w tygodniu 3 godz
    • Uzyskaj cenę

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

Santa Maria - Trasy i Porty