Italy

Porownaj promy z Włochy do Czarnogóra

Obecnie jest jedna trasa łącząca Włochy i Czarnogóra operowana przez 1 firma promowa - Jadrolinija. Połączenie z Bari do Bar obsługuje tygodniowo z planowanym czasem rejsu od około 11 godzina 0 minuta.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Włochy Czarnogóra na trasie Bari - Bar zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Włochy do Czarnogóra

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Włochy do Czarnogóra

Włochy - przewodnik:

Pod względem turystycznym Włochy są państwem bardzo atrakcyjnym i to zarówno dla miłośników prehistorii, zabytków, muzeów jak i dla fanów mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku na ciepłych plażach.

Z jednej strony położone na półwyspie otoczone czterema niewielkimi akwenami morskimi o ciepłym śródziemnomorskim klimacie. Z drugiej strony odcięte od kontynentu malowniczymi Alpami oraz przyciągające uwagę stożkami wulkanicznymi w centrum lądu. Jeśli turystów nie przyciągnie Etna czy Wezuwiusz, to z pewnością zachęci ich do wizyty kolebka świata, jaką jest Rzym oraz słynne zabytki, będące świadectwem naprawdę wielkiej historii, z Koloseum na czele. Można tu tez zajrzeć, by choć z daleka popatrzeć na Watykan - najsłynniejsze państwo świata.

Amatorom plażowania Włochy oferują aż 7,5 tysiąca kilometrów wybrzeża, które posiada niemalże wszystko o czym można pomarzyć. Poczynając od pięknych plaż, poprzez mierzeje, zatoczki i laguny, do raf koralowych i wysokich klifów pokrytych bujną roślinnością. Z morza wystają pojedyncze skały i iglice oraz wiele malowniczych wysepek.

Natomiast zimą można wypaść na narty we Włoskie Alpy, wiosną na Karnawał do Wenecji i słynną paradę przebierańców w ostatnią sobotę karnawałową, albo po prostu jechać przez kraj, zaliczając po kolei wszystkie większe miejscowości i zwiedzać klasyczne starożytne zabytki, zatrzymując się od czasu do czasu w okolicznej restauracyjce na fantastyczny makaron penne lub klasyczną lazanię.

Czarnogóra - przewodnik:

Czarnogóra, państwo na Bałkanach w Europie Południowej. Leży na wybrzeżu Morza Adriatyckiego (kilkunastokilometrowy brzeg) a od północy graniczy z Chorwacją oraz z Bośnią i Hercegowiną, od północnego-wschodu z Serbią, od wschodu z Kosowem, a od południa z Albanią.

Dominującym klimatem Czarnogóry jest klimat podzwrotnikowy oraz w pasie przybrzeżnym śródziemnomorski. To właśnie tam turyści mogą znaleźć nadmorskie kąpieliska z przepięknymi plażami oraz wąskie uliczki miasteczek i nadbrzeża zachęcające do wędrówek.

Czarnogóra posiada niewątpliwie dużo walorów turystycznych i stanowi wspaniałe miejsce na wymarzone wakacje. Warto odwiedzić tu malownicze Góry Dynarskie, klasztory prawosławne oraz liczne zabytki będące pozostałościami po czasach rzymskich i Bizancjum. To właśnie w Czarnogórze znajdziemy podobnie jak w Chorwacji wiele starych średniowiecznych miasteczek takich jak, Budva, czy Svetim reprezentujące śródziemnomorską architekturę. Interesującą miejscowością jest także Kotr, które jest wpisane do światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, gdzie morze sąsiaduje z górami a bogactwo zabytków sakralnych i rzymskich przytłacza swoją ilością.