Terceira

Porownaj promy z Terceira do Pico

Obecnie jest jedna trasa łącząca Terceira i Pico operowana przez 1 firma promowa - Atlanticoline. Połączenie z Praia da Vitoria do Madalena obsługuje tygodniowo z planowanym czasem rejsu od około 7 godzina 55 minuta.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Terceira Pico na trasie Praia da Vitoria - Madalena zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Terceira do Pico

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Terceira do Pico

Terceira - przewodnik:

Terceira jest najdalsza na wschod wyspa Centralnej Grupy na Azorach Portugalskich.

Byla to trzecia odkryta Azorean wyspa stad jego nazwa,która oznacza "trzeci" w jezyku portugalskim, a obecnie jest domem dla drugiego co do wielkocci populacji archipelagu. W 2012 roku wyspa otrzymala "Quality Coast Gold Award "za swoje wysilki ekoturystyki, dzięki swoim plaza i krystalicznie czystych wod,ktore sa idealne do nurkowania.

Stolica Angra do Heroísmo siega XVI w. i jest wpisany na Liste Swiatowego Dziedzictwa UNESCO. Odegrala wazna role w historii kraju dzieki porcie na polnocnym Atlantyku, a dzis oferuje malownicze uliczki i zaulki u boku imponujacych palacow i zabytkow.

Wyspa posiada glowny terminal w wiosce Praia de Vitoria na wschodnim wybrzezu, ktore oferuje wyplyniecia co tydzien do prawie kazdej wyspie na Azorach.

Pico - przewodnik:

Pico to duża wyspa w Centralnej Grupie Azorów, archipelagu należącym do Portugalii położonym w samym sercu Oceanu Północnoatlantyckiego.

Wraz z potężnym, choć nieaktywnym wulkanem, widocznym na horyzoncie, od którego wyspa wzięła swoją nazwę, Pico oferuje wspaniałe warunki do wspinaczki i wycieczek pieszych. Podczas spacerów i przejażdżek rowerowych będziesz mógł podziwiać ciągle zmieniającą się scenerię: egzotyczne rośliny w jasnych kolorach, rozległe formacje skalne z lawy i naturalne zbiorniki wodne zachęcające do pływania. Pico ma bogatą historię i od wielu lat związana jest z przemysłem morski, szczególnie z wielorybami. Wyspa została odkryta w połowie XV wieku i może poszczycić się również długą, doskonałą kulturą wina, z unikatowymi winnicami, wpisanymi na listę UNESCO w 2004 roku.

Jako część centralnej grupy archiepagu, Pico jest dobrze połączony z większością wysp archipelagu. Port znajduje się w mieście Sao Roque na północnym wybrzeżu.