Słowacja

Jak zarezerwować promy z Słowacja do Austria

Obecnie jest jedna trasa łącząca Słowacja i Austria operowana przez 1 firma promowa - Twin City Liner. Połączenie z Bratyslawa do Vienna obsługuje tygodniowo z planowanym czasem rejsu od około 1 godzina 30 minuty.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Słowacja Austria na trasie Bratyslawa - Vienna zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Słowacja do Austria

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Słowacja do Austria

Austria - przewodnik:

Republika Austrii to położony w centralnej Europie śródlądowy kraj alpejski, zaliczany do najbardziej górzystych i lesistych na kontynencie. Austria graniczy od zachodu ze Szwajcarią i Liechtensteinem, Włochami i Słowenią od południa, Węgrami i Słowacją od wschodu i Niemcami oraz Czechami od północy.

Austria jest krajem typowo górskim. Łańcuchy górskie przebiegają tu z zachodu na wschód i poprzecinane są głęboko wciętymi dolinami rzecznymi. Tworzy to wspaniałe, zapierające dech w piersiach widoki. Do poznawczych walorów tego kraju należą doskonale przygotowane szlaki do turystyki pieszej i rowerowej, unikalna fauna i flora, piękno alpejskich wiosek i miasteczek oraz doskonała infrastruktura turystyczna.

Austria to kraj, w którym wielką wagę przywiązuje się do ochrony przyrody. Aż 24% powierzchni kraju znajduje się pod ochroną, a 6 regionów posiada status parku narodowego. Austriackie parki narodowe: Hohe Tauern, Neusiedler See/Seewinkel, Kalkalpen, Donau-Auen i Thayatal zajmują w sumie ok. 2300 km2 powierzchni.

Dziś Austria i jej kultura w dużej mierze kojarzy się z muzyką, i to muzyką poważną. To tu urodził się i tworzył Wolfgang Amadeusz Mozart a Filharmonicy wiedeńscy to dziś jedna z najbardziej renomowanych orkiestr świata.