Puerto Rico

Porownaj promy z Puerto Rico do Republika Dominikanska

Obecnie jest jedna trasa łącząca Puerto Rico i Republika Dominikanska operowana przez 1 firma promowa - Ferries Del Caribe. Połączenie z San Juan do Santo Domingo obsługuje tygodniowo z planowanym czasem rejsu od około 13 godzina 0 minuta.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Puerto Rico Republika Dominikanska na trasie San Juan - Santo Domingo zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Puerto Rico do Republika Dominikanska

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Puerto Rico do Republika Dominikanska

Republika Dominikanska - przewodnik:

Republika Dominikany należy do Archipelagu Wielkich Antyli w regionie Karaibów i położona jest między Portorykiem, Kubą i Dominikaną.

Mierząca około 18 tys. kilometrów kwadratowych, jest, po Kubie, drugą co do wielkości wyspą na Karaibach; oferując piękne, naturalne bogactwa zadowoli zarówno amatorów wędrówek jak i plażowiczów.

Gdy słońce zachodzi, Republika Dominikany ożywa wraz z obchodami karnawałowymi, spektakularnymi świętami i fiestami. Uroczystości są ściśle związane z merengue (gatunek muzyki oraz taniec); w prawie każdym miasteczku regularne organizowane są wydarzenia kulturalne podczas takich świąt jak Dzień Niepodległości w lutym oraz Festiwal Merengue w lipcu.

Regularne połączenia promowe są dostępne co tydzień z sąsiedniej wyspy Portoryko. Główny port Dominikany znajduje się w stolicy, Santo Domingo na południowym wybrzeżu, a punktem wypłynięcia z Portoryko jest San Juan.