Islandia

Jak zarezerwować promy z Islandia do Wyspa Flatey

2 trasy łączą Islandia i Wyspa Flatey oferując w sumie 28 przepraw w tygodniu. Seatours oferuje 2 tras, Stykkisholmur do Flatey dziala 14 razy w tygodniu & Brjanslaekur do Flatey okolo 14 razy w tygodniu.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z Islandia do Wyspa Flatey zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Islandia do Wyspa Flatey

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Islandia do Wyspa Flatey

Islandia - przewodnik:

Islandia jest dużą wyspą na Północnym Atlantyku, położoną niedaleko arktycznego koła podbiegunowego.

Pod względem geologicznym Islandia jest najmłodszym obszarem kontynentu europejskiego. Położona na "gorącym punkcie" Grzbietu Śródatlantyckiego, posiada wiele, w tym czynnych, wulkanów, m.in. Heklę, Katlę, Askję, Grimsvötn, Hvannadalshnúkur (najwyższy szczyt kraju). O aktywności wulkanicznej świadczą także liczne gorące źródła oraz gejzery (samo słowo jest pochodzenia islandzkiego). Zgodnie z nazwą, Islandia to także "kraj lodu" – około 11 proc. powierzchni tego wyżynno-górzystego kraju zajmują lodowce.
Linia brzegowa wyspy jest dobrze rozwinięta. W licznych zatokach i fiordach ulokowały się mniejsze lub większe osady. Głównym miastem państwa jest jego stolica Reykjavík, gdzie mieszka 119,1 tys. mieszk., czyli blisko 2/5 ludności kraju.

Islandia prowadzi bardzo oszczędną politykę turystyczną. Liczba turystów wynosi tylko ok. 300 tys. rocznie, co sprzyja zachowaniu naturalnego piękna kraju.

Kraj jest niezwykle bogaty turystycznie. Do atrakcji należą: wyprawy na obserwacje wielorybów, wyprawy kucami islandzkimi, wyprawy poza koło podbiegunowe (wyspa Grímsey), wyprawy samochodowe na tereny niezamieszkane, wyprawy po lodowcu.
Do atrakcji należą również: gejzery, lodowce, ptaki, wodospady, klify.
Każda, nawet najmniejsza miejscowość, ma do zaoferowania baseny z ciepłą wodą. Wizyta w takich basenach jest dla Islandczyków tym, czym dla mieszkańca Wiednia wizyta w kawiarni. W małych miejscowościach (np. 100 mieszkańców) znaleźć można również supermarket, bankomat, pocztę, pensjonat a nawet często małe lotnisko.
Tętniący życiem Reykjavík jest miastem bardzo tłumnie odwiedzanym przez turystów ze Skandynawii i Anglii. Wielu turystów korzysta z bardzo atrakcyjnych cen w sklepach wolnocłowych na lotnisku Keflavik oraz w sklepikach Reykjaviku.