Faial

Porownaj promy z Faial do Graciosa

Obecnie jest jedna trasa łącząca Faial i Graciosa operowana przez 1 firma promowa - Atlanticoline. Połączenie z Horta do Vila da Praia obsługuje tygodniowo z planowanym czasem rejsu od około 5 godzina 0 minuta.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Faial Graciosa na trasie Horta - Vila da Praia zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Faial do Graciosa

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Faial do Graciosa

Graciosa - przewodnik:

Graciosa jest UNESCO Swiatowy Rezerwat Biosfery na Azorach, Portugalski Archipelag na Oceanie Atlantyckim.

Po portugalsku "wdzieczny" i przydomek "biala wyspa", graciosa jest jedna z najbardzej spokojnych wysp, z pieknymi wzgorzami i bialymi domkami. Z korzeniami w branzy rolniczej, krajobraz to przede wszystkim pola pszenicy i winnice, produkujące jedne z najlepszych win w kraju.

Relax w naturalnych termalnych basenach, groty siarki I nurkowanie sa popularnymi wycieczkami na Graciosa.Piekna, glowna osada Santa Cruz ma waskie, brukowane uliczki i uroczy ryneczek, ktore sa warte obejrzenia.

Graciosa jest polozona centralnie w obrebie Azorow.Podroz promem jest wygodna i popularna. Przejscia sa dostepne prawei z kazdej wispy promem z Vila da Praia na Graciosa wschodnim wybrzezu.