Belgia

Jak zarezerwować promy z Belgia do Anglii

Obecnie jest jedna trasa łącząca Belgia i Anglia operowana przez 1 firma promowa - P&O Ferries. Połączenie z Zeebrugge do Hull obsługuje tygodniowo z planowanym czasem rejsu od około 14 godziny 30 minuty.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Belgia Anglia na trasie Zeebrugge - Hull zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Belgia do Anglia

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Belgia do Anglia

Belgia - przewodnik:

Wielojęzyczna i wielokulturowa Belgia graniczy z Francją, Niemcami, Luksemburgiem, Holandią i położona jest przy Morzu Północnym.

Belgia składa się z trzech głównych obszarów: Flandrii, w północnej części kraju, gdzie oficjanlnym językiem jest flamandzki, Walonii, francuskojęzycznego regionu na południu, i stolicy kraju Brukseli, położonej w centrum kraju.

Poprzez lata utrwalił się stereotyp, że Belgia jest nudnym i nieciekawym krajem. Ale jak może to być prawda jeśli jest to kraj słynący z piwa, małży, czekolady, gofrów i frytkek z majonezem?

Stolica kraju, Bruksela, jest jednym z najbardziej wielokulturowych miast w Europie i, od epoki Eurostaru, niezwykle popularnym miejscem wśród turystów. W kraju jest czymś więcej niż tylko jego stolicą: oferuje zdumiewającą historię sztuki i ponad 60 miejsc z listy dziedzictwa UNESCO.

Belgia jest znakomtym punktem wypadowym do dalszej podróży do północnej Anglii lub do Europy kontynentalnej. W ten sposób możesz uniknąć niepotrzebnego nadrabiania drogi. Połączenie promowe są dosyć częste i dostępne przez cały rok. Wybierając rejs statkiem zapewniasz sobie bezstresową i wygodną podróż.

Anglia - przewodnik:

Anglia jest największym i najbardziej zaludnionym z czterech regionów, które składają się na terytorium Wielkiej Brytanii.

Geograficznie Anglia jest regionem w centralnej i południowej części Wielkiej Brytanii. Graniczy z Szkocją na północy, na zachodzie z Walią i Irlandii Północną przez Morze Irlandzkie.

Podróże promami są bardzo popularne i dobrze rozwinięte w Anglii, zwłaszcza wśród turystów z Irlandii Północnej i Europy.

Anglia posiada wiele portów zapewniających połączenia promowe z Irlandią przez Morze Irlandzkie, z Francja przez Kanał La Manche i z Holandią przez Morze Północne.