Australia

Porownaj promy z Australia do Tiwi Islands

Obecnie jest jedna trasa łącząca Australia i Tiwi Islands operowana przez 1 firma promowa - Sealink Northern Territory. Połączenie z Cullen Bay do Wurrumiyanga obsługuje Weekly z planowanym czasem rejsu od około 2 godzina 30 minuta.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Australia Tiwi Islands na trasie Cullen Bay - Wurrumiyanga zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Australia do Tiwi Islands

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Australia do Tiwi Islands

Australia - przewodnik:

Australia, położona między Pacyfikiem i Oceanem Indyjskim jest szóstym co do wielkości krajem na świecie.

Wokół 35000 km wybrzeża położone są liczne wyspy, w tym ogromna Tasmania na południu i światowej sławy, piękna Wyspa Whitsundays na północnym wschodzie.

Australia zasiedlona jest głównie wzdłuż wybrzeża, gdzie możesz znaleźć znakomite miejsca do plażowania , zasmakować owoców morza, a we wszystkich dużych miastach znajdziesz wiele kulturalnych atrakcji. Dla tych którzy szukają ciszy i spokoju, z dala od zgiełku turystycznych atrakcji, idealnym miejscem będą tereny obok Ayer Rock znane również pod nazwą „Uluru”, wywodzącą się z języka Aborygenów.

Między Australią, a otaczającymi ją wyspami i archipelagami istnieje sieć połączeń promowych. W zależności od tego, na jakim krańcu wybrzeża się znajdujesz, możesz dopłynąć statkiem do Wielkiej Rafy Koralowej, Wyspy Kangura, Tasmanii oraz wielu innych wspaniałych miejsc.

Tiwi Islands - przewodnik:

Tiwi Wyspa skladajaca się z Melville i Bathurst Island, wchodza w Terytorium Polnocne w Australii, około osiemdziesięciu kilometrow na polnoc od Darwin.

Zajmujacy wyspe od ponad siedmiu tysięcy lat, Aborygeni stanowia obecnie 90% populacji na "wyspach usmiechow". Brak obiektow turystycznych i zagranicznych turystow pomogl wybrzezu zachowac swoją nieskazitelna urode, obejmujacy zaciszne plaze, wodospady, baseny skalne i bujne lasy deszczowe.Pomimo mieszkajacych glownie w tradycyjnym trybie zycia, mieszkancy kochaja Aussie Rules pilkeę nozna, z ogromna iloscia kibicow pochodzacych z kontynentalnej Australii wielkiego finalu w marcu. Tworzenie pieknych sztuk i rzemiosla jest kolejnym popularnym sposobem spedzania wolnego czasu, najczesciej sa to pochowki i rzezby postaci mitologicznych, z ktorych wszystkie moga byc przegladane w Muzeum Patakijiyali w Wurrumiyanga.

Darwin jest glowna brama do Tiwi Wyspy, posaidajacym pare promow kazdego tygodnia,dokowania w Wurrumiyanga na poludniowo-wschodnim krancu Bathurst Wyspy..