Prom Palma do Gandia

Palma Gandia polaczenie laczy Majorka z Hiszpania. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Trasmediterranea. Polaczenie odbywa sie do 7 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 5 godziny 30 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Palma Gandia zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Palma - Gandia

  • Trasmediterranea
    • 7 przeprawy w tygodniu 5 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Palma Gandia

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Palma Gandia to samochod + 1 pasażer.

Palma - Przewodnik

Palma jest stolicą Balearów i znajduje się na południowym wybrzeżu hiszpańskiej wyspy Majorka. Miasto leży nad zatoką Palma oraz na północ i zachód od miasta leży Serra de Tramuntana, ktora jest główna góra na wyspie, i która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto jest bylo pod wpływem Bizancjum, Maurow i Jakuba I Aragon.

Obecnie miasto jest ważnym miejscem turystycznym. Atrakcje w mieście to katedra La Seu, która została pierwotnie zbudowana na miejscu wcześniejszego meczetu. Budowa katedry rozpoczęła się w 1229 i została ostatecznie zakończona w 1601. Na południe od katerdy jest Parc de la Mar (Park Morza) i między oba są mury miasta. Tutaj goście mogą zrelaksować się pod ogromnym niebieskim i żółtym baldachimem, który odcieniach rząd drewnianych ławek.

Palma port promowy znajduje się w południowo-zachodniej części miasta i oferuje wspaniały widok na katedrę. Port posiada dobre połączenia z głównymi drogami do miasta. Kierunki dostępne z portu to Ibiza, Mahon, Barcelona, Valencia i Denia.