Mesta
Mytilene
Promy do Lesbos
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Mesta Mytilene

Mesta Mytilene polaczenie laczy Wyspy Egejskie z Lesbos. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Hellenic Seaways. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 4 godziny 20 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Mesta Mytilene zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Wyspy Egejskie na Lesbos.
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

 • Jak długo płynie prom z Mesta do Mytilene?

  Czas przeprawy promowej z Mesta do Mytilene wynosi około 4h 20m. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Mesta do Mytilene i sprawdzić dostępność.
 • Ile kosztuje prom z Mesta do Mytilene?

  Cena promu z Mesta do Mytilene może się różnić w zależności od sezonu. Średnia cena za prom z Mesta do Mytilene wynosi 38 €.
 • Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Mesta a Mytilene?

  Jest 1 operator promowy dla Mesta do Mytilene i jest to
  • Hellenic Seaways
 • Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Mesta do Mytilene?

  Zarezerwuj promy z Mesta do Mytilene poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.
 • Czy można podróżować jako pasażer pieszy na promie z Mesta do Mytilene?

  Tak, możesz podróżować jako pasażer pieszy z Mesta do Mytilene z
  • Hellenic Seaways
 • Czy można zabrać samochód na prom z Mesta do Mytilene?

  Tak, możesz podróżować z pojazdem z Mesta do Mytilene z
  • Hellenic Seaways
 • Czy zwierzęta domowe można zabrać na prom z Mesta do Mytilene?

  Nie, zwierzęta domowe nie są dozwolone na pokładach promów.
 • Jak daleko jest Mytilene od Mesta?

  Odległość pomiędzy Mesta a Mytilene wynosi około 57 mil morskich.

Mesta - Przewodnik

Średniowieczna osada Mesta znajduje się na greckiej wyspie Chios, która leży na Morzu Egejskim i jest piąta co do wielkości wyspa grecka. Chios znajduje się zaledwie 7 km od autostrady wybrzeża Anatolii i jest oddzielona od Turcji przez cieśnine Chios. Brukowana obwodnica Mesta jest wspaniałe, tak jak i Kościół Taxiarxis, plac miasteczka zwanego "Livadi" przez mieszkańców wsi i imponująca wieża. Obecnym mieszkańca wsi udało się zachować poczucie wiejskich tradycji, które istniały w 14 wieku i udało się znaleźć odpowiednią mieszankę między historia i współczesnego trybu życia. Być może najważniejsze wydarzenie, które odbywa się w miejscowości występuje podczas uroczystości karnawałowych, gdzie próby do "Agas" są prezentowane. Są to satyryczne repliki prób, które wcześniej odbywaly się pod turecką okupacją.

Mesta jest drugim portem wyspy i zapewnia przez cały rok usługi promowe na wyspę Psara i Lavrion w Attyce.


Mytilene - Przewodnik

Starożytne greckie Miasto Mytilene jest stolicą i port na wyspie Lesbos, który znajduje się na Morzu Egejskim północno-wschodniej.Chwilę po przybyciu na duży port, Miasto Mytilene wygra swoje serce z powietrza dolce vita. Stolica wyspy, zbudowane na siedmiu wzgórzach, a wieńczy twierdzy Gateluzzi, ma ważne cechy zachowane od jego olśniewający przeszłości i wybitne historii kultury. Jest tętniące życiem miasto z życia nocnego, a Mitylena spełnia wszystkie potrzeby i pragnienia w zakresie hotelach, restauracjach i rekreacji.

Jej emblematy są majestatyczne Gateluzzi zamek, kościół Agios Therapon z imponującą kopułą, a na skraju portu, Statua Wolności. Klasycznym miejscem spotkań mieszkańców jest teren wokół placu Safony, a druga połowa podkowy nowego południowego portu z modnych barów i kawiarni, które przyciągają tłumy z pierwszą rzeczą, w godzinach porannych.

Mitylena ma port z którego kursują promy na pobliskie wyspy Lemnos, Chios i Ayvalik i czasami Dikili w Turcji.Port służy również do miast kontynentalnej Pireus, Atenach i Salonikach.


Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.