Leve Ferries

Leve Ferries oferuje połączenia promowe między miastem Pireus na obrzeżach Aten i Eginą w Zatoce Sarońskiej, należącej do greckiego archipelagu na Morzu Egejskim.

Ich największy prom o nazwie "Ionian" oferuje bezpieczną i wygodną podróż po Morzu Egejskim. Na statku znajdziesz nowoczesne i stylowe bary oraz przestronną strefę miejsc siedzących wyposażoną w telewizory i klimatyzację. Prom ten może również pomieścić dużą liczbę pojazdów, dzięki czemu pasażerowie mogą bez trudu dotrzeć do najbardziej popularnych atrakcji turystycznych Grecji.

Prom odpływa z głównego portu w Pireus, położonego około 10 km na południowy zachód od centrum stolicy. Jest to największy port w basenie Morza Śródziemnego, gdzie każdego roku przeprawia się ponad 20 mln pasażerów.

Egina, należąca do archipelagu Wysp Sarońskich w zatoce o tej samej nazwie, jest popularnym miejscem na wkacyjny wypad wśród Ateńczyków jako że położona jest zaledwie 30 km od portu w Pireusie.

Tak więc wybierając Lève Ferries, masz szansę zobaczyć przepiękną Eginę: poznać jej idylliczne plaże i zwiedzić zabytki, wśród nich wspaniałą Świątynię Aphea.

Przeczytaj Więcej Zwiń