Prom Karpathos do Symi

Karpathos Symi polaczenie laczy Dodekanez z Dodekanez. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Blue Star Ferries. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 7 godziny 50 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Karpathos Symi zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Karpathos - Symi

  • Blue Star Ferries
    • 1 Przeprawy Tygodniowo 7 godz 50 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Karpathos Symi

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Karpathos Symi to samochod + 1 pasażer.

Karpathos - Przewodnik

Karpathos to grecka wyspa w grupie wysp Dodekanezu w poludniowo-wschodniej czesci Morza Egejskiego. Jest druga co do wielkosci wyspa Dodekonezu, a jego lokalizacja pozwolila uchronic wiele ze swojej kultury, tradycujnych ubiorow oraz dialektu, przypominajacy ten na Krecie czy Cyprze.

Wyspa charakteryzuje sie skalami na polnocy, żyznymi polami na poludniu, i obfitościa dzikich kwiatów w zimie i na wiosnę. Plaże Karpathos można podzielić na cztery grupy: plaże na wschodnim wybrzeżu są mniejsze i żwirowe, ale bez wiatru; plaże na południu w pobliżu lotniska, z drobnym białym piaskiem; piaszczyste plaża na zachodnim wybrzeżu są najbardziej narażone na Meltemi i są one dostępne wyłącznie w warunkach słabego wiatru; plaże na północy, są dostępne tylko drogą morską, a częściowo jeep'em.

Promy z Karpatios wyplywaja do portow w Piraeus, Rhodes, Heraklion, Milos, Anafi, Sitia, Santorini, Chalki oraz Kasos.