COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

JR Kyushu Beetle Jet Ferry

JR Kyushu Beetle Ferry jest japońskim operatorem promu hydrofoilowym podróżującym pomiędzy Fukuoką, na północnym wybrzeżu wyspy Kyushu i Busan w Korei Południowej. Firma łączy również Busan z japońską wyspą Tsushima, położoną w połowie drogi pomiędzy dwoma narodami Cieśniny Koreańskiej.

Beetle, jedyny statek firmy, został zbudowany z dwoma wodolotami, które całkowicie unosiły kadłub ponad powierzchnią wody podczas lotu. Dzięki takiemu rozwiązaniu statekowi udaje się uniknąć wzburzonych fal, co skutkuje całkowicie płynnym doznaniem żeglarskim. Pomagają na to również automatyczne stabilizatory poziomu i czujniki wyposażone w Beetle; doskonała wiadomość dla tych, którzy cierpią na chorobę morską.

Z miasta Fukuoka, promem Beetle wyrusza z Hakata, okręgu miasta w prefekturze Fukuoka. Jako jedno z najstarszych miast w kraju, było niegdyś popularną bazą dla kupców handlujących z Koreą i Chinami w średniowieczu, a także odnotowało najszybszy wzrost populacji w Japonii w 2015 r. Z powodu rosnącej turystyki międzynarodowej, szczególnie z napływ statków wycieczkowych.

Busan, południowokoreańskie miasto portowe, to znacznie więcej; jest zdominowany przez cudowną górską panoramę, otoczoną złotymi plażami, usianymi gorącymi źródłami i słynie z doskonałych owoców morza. Ciesząc się tak wieloma atrakcjami, gdy tylko zejdziesz z promu, drugie co do wielkości miasto w kraju może być twoim kolejnym ulubieńcem.

W ramach nowej usługi JR Kyushu Beetle Ferry, Tsushima Island można dojechać w nieco ponad godzinę z Busan. Dzięki linii brzegowej Korei Południowej widocznej w oddali od zachodniego wybrzeża w pogodny dzień, wyspa jest w rzeczywistości pięknym subtropikalnym pasmem składającym się z dwóch głównych wysp o nazwie Kamijima na północy i Shimojima na południu.

Directferries.pl zapewnia bezstronne porównanie umożliwiając wyświetlanie licznych harmonogramow promow i opłaty w jednym. Porównaj JR Kyushu Beetle Jet Ferry harmonogramy i ceny teraz ze wszystkich alternatywnych operatorów promowych przed dokonaniem rezerwacji biletu.

JR Kyushu Beetle Jet Ferry - trasy i porty

Na pokładzie JR Kyushu Beetle Jet Ferry

Wszystkie trasy JR Kyushu Beetle Jet Ferry

Alternatywne firmy i trasy