Prom Jersey do Carteret

Jersey Carteret polaczenie laczy Jersey z Francja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Manche Iles Express. Polaczenie odbywa sie do 4 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 1 godzina 15 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Jersey Carteret zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Jersey - Carteret

  • Manche Iles Express
    • 4 przeprawy w tygodniu 1 godz 15 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Jersey Carteret

Pokazane ceny reprezentują średnią cenę za bilet w jedna stronę zapłaconą przez naszych klientów na tej trasie. Ceny podane są od osoby.

Carteret - Przewodnik

Miasto i nadmorski kurort Carteret znajduje się w północno-zachodniej Francji. Najstarsze części Barneville-Carteret sięgają czasów rzymskich. W miejscowości Barneville, za kościołem, Zamek Motte-i-bailey nazwano "wzgórek z Mallet" po nazwisku Mallet de Carteret oraz Barneville. Dzwonnica kościoła ma parapet na ślepe łuki i był oblegany przez Anglików we wrześniu 1499. Nowoczesne miasto stało się popularnym ośrodkiem turystycznym w latach 19 i początku 20 wieku, podczas których został sklasyfikowany jako miasto turystyczne.

Port Carteret jest obecny port Barneville-Carteret. Czasami nazywa się "wyspa" portu, znajduje się na prawym brzegu ujścia rzeki Gerfleur, na końcu Cape Carteret. Duże molo i na południowy wal zostały zakończone w 1880 roku; nastepnego roku, promy rozpoczął służbę do Jersey. W 1945 roku mały port, wykorzystywany jako schronienie dla rybaków podczas przypływow, został powiększony z pomocą inżynierów z amerykańskiego batalionu stacjonującego w Carteret.