COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Jersey - Carteret jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Jersey do Francji.

Przewoźnicy Promowi - Jersey - Carteret

    • 4 Sailings Weekly 1 hour 15 min
    • Get price

Prom Jersey do Carteret

Jersey Carteret polaczenie laczy Jersey z Francja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Manche Iles Express. Polaczenie odbywa sie do 4 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 1 godzina 15 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Jersey Carteret zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Jersey - Przewodnik

Jersey to dependencja Korony brytyjskiej obejmująca administracyjnie wyspę Jersey, jedną z Wysp Normandzkich oraz kilkadziesiąt sąsiednich, niezamieszkałych wysepek.

Różnorodne pejzaże, bogactwo historyczne i naturalne piękno wyspy stanowią niemałą konkurencję dla innych, często bardziej znanych, wakacyjnych destynacji.


Carteret - Przewodnik

Miasto i nadmorski kurort Carteret znajduje się w północno-zachodniej Francji. Najstarsze części Barneville-Carteret sięgają czasów rzymskich. W miejscowości Barneville, za kościołem, Zamek Motte-i-bailey nazwano "wzgórek z Mallet" po nazwisku Mallet de Carteret oraz Barneville. Dzwonnica kościoła ma parapet na ślepe łuki i był oblegany przez Anglików we wrześniu 1499. Nowoczesne miasto stało się popularnym ośrodkiem turystycznym w latach 19 i początku 20 wieku, podczas których został sklasyfikowany jako miasto turystyczne.

Port Carteret jest obecny port Barneville-Carteret. Czasami nazywa się "wyspa" portu, znajduje się na prawym brzegu ujścia rzeki Gerfleur, na końcu Cape Carteret. Duże molo i na południowy wal zostały zakończone w 1880 roku; nastepnego roku, promy rozpoczął służbę do Jersey. W 1945 roku mały port, wykorzystywany jako schronienie dla rybaków podczas przypływow, został powiększony z pomocą inżynierów z amerykańskiego batalionu stacjonującego w Carteret.