Ile Rousse do Livorno Prom

Ile Rousse Livorno polaczenie laczy Korsyka z Wlochy. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Corsica Sardinia Ferries. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 4 godziny 30 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Ile Rousse Livorno zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Ile Rousse - Livorno Armatorzy Promowi

  • Corsica Sardinia Ferries
    • 1 Przeprawy Tygodniowo 4 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Ile Rousse Livorno

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Ile Rousse Livorno to samochod + 2 pasazerów.

Ile Rousse Przewodnik

Ile Rousse jest miastem w regionie Haute-Corse we Francji na Korsyce. Miasto, założone w 1758 roku przez Pasquale Paoli, pierwotnie nazwany Isola Rossa, która służyła jako naturalny port. Co ciekawe, pomimo, że wyspa jest w języku francuskim, miasto jest jednym z dwóch miast na wyspie, które mają nazwy francuskie - inne zachowaly swoje włoskie nazwy.

Dzięki plaży na południu w Plage de Rindara i skalistej wysepki na północy, Ile-Rousse jest w malowniczej okolicy, co nie dziwne - teraz przyciąga wielu turystów. Architektura tego miasta, która obejmuje kilka atrakcyjnych budynków, w dużej mierze pochodzi z końca 18 i początku 19 wieku. W centrum miasta, na Place Paoli, znajduje się popiersie Pasquale Paoli. Plac jest otwarty na morze na zachód i ma przyjemny rynek. Oferując cień pod platanami, jest to dobre miejsce, z którego można wyjść na oba stare i nowe miasto.

Z miejskiego portu, odpływają promy do Nicei i Marsylii, Tulonu.

Livorno Przewodnik

Włoskie miasto Livorno jest ważnym portem morskim na zachodnim wybrzeżu Włoch. Wiele statków wycieczkowych odwiedza Livornoponieważ jest brama morska w regionie Toskanii.Miasto to również ważny terminal promowy. Wielu turystów odwiedza Livorno na trasie do głównych atrakcji turystycznych w Toskanii Florencja, Piza, Lucca i Siena. Livorno zostało zaprojektowane jako "Idealne miasto" podczas włoskiego renesansu, kiedy to został rządzonym przez Wielkiego Księcia rodziny Medici. Główne uzupełnienia zostały zaprojektowane przez architekta Bernardo Buontalenti pod koniec 16 wieku. Podobnie jak wielu włoskie miastach, Livorno niegdyś otoczony murami, które powstały, aby chronić swoich obywateli przed najeźdźcami. Wiele z tych starożytnych murów są wciąż nienaruszone do dziś i są warte odwiedzenia.

Port oferuje nowoczesne udogodnienia, w tym podjazdy dla wózków inwalidzkich i toalety i prysznic dla podróżnych. Posiada również bary, restauracje, kioski usług informacji dla pasażerów, centrum konferencyjne, banki oraz wiele dodatkowych usług. Z portu, są połączenia promowe do Bastia, Olbia, Golfo Aranci, Cagliari i Tunezji.