Prom Granville do Jersey

Granville Jersey polaczenie laczy Francja z Jersey. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Manche Iles Express. Polaczenie odbywa sie do 9 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 1 godzina 25 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Granville Jersey zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Granville - Jersey

  • Manche Iles Express
    • 9 przeprawy w tygodniu 1 godz 25 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Granville Jersey

Pokazane ceny reprezentują średnią cenę za bilet w jedna stronę zapłaconą przez naszych klientów na tej trasie. Ceny podane są od osoby.

Granville - Przewodnik

Miasto port Granville znajduje się na półwyspie Cotentin w północno-zachodniej Francji. Leży na wybrzeżu kanału La Manche i u ujścia Bosq i Pointe du Roc. Miasto ma długą przeszłość wojskową i religijną, która została zachowana do dnia dzisiejszego. Niższe miasto zostało zbudowane na zrekultywowanych gruntach z morza, górna częśc starego miasta w otoczeniu murów sięga 15 wieku. Miasteczkiem góruje kościół Notre-Dame du Cap Lihou który został zbudowany pomiędzy 1441 i 1796 roku. Imponująca struktura granitu została zbudowana w stylu gotyckim/wczesno romańskim. Miasto posiada również muzeum, które zawiera dokumenty pozwalające odwiedzającym odkryć historię miasta na przestrzeni wieków. Granville jest również domem Musée Christian Dior, który jest domem dzieciństwa projektanta mody w Villa Les Rhumbs. Granville oferuje szereg uslug, począwszy od mody do kasyn. Istnieje również wiele restauracji serwujących doskonałe lokalne produkty, w tym świeże owoce morza.

Prom może być zabrany z Granville do Jersey na Wyspach Normandzkich z czasem przejazdu około 1,20 godz.