Niestety, Gibraltar - Tanger Med usługa nie jest już dostępna.
...

Promy do Gibraltar - Tanger Med

Serwis Gibraltar - Tanger Med byl operowany przez FRS.

Gibraltar - Tanger Med trasa nie jest już aktywna i obecnie nie ma alternatywnych, bezpośrednich polączeń promowych pomiędzy Gibraltar i Maroko. Prosze przejrzeć nasze trasy, porty, destynacje lub operatorow promowych, aby zobaczyć czy jest alternatywna opcja lub skorzystaj z linków na tej stronie, aby uzyskać dodatkowe informacje.

Możesz także zarezerwować bilety na 1000 innych trasach z naszego pola wyszukiwania.

Gibraltar - Przewodnik

Gibraltar jest terytorium zamorskim Wielkiej Brytanii, ktory znajduje się na południowym krańcu Półwyspu Iberyjskiego przy wejściu do Morza Śródziemnego. Gibraltar jest bardzo mały, o powierzchni 6 km2 i graniczy na północy terytorium z prowincja Kadyks w Andaluzji w Hiszpanii. Kultura Gibraltaru jest odzwierciedleniem jego mieszkańców o różnym pochodzeniu. Chociaż wiekszosc mieszkancow to Hiszpanie (głównie z pobliskiej Andaluzji) i Brytyjczycy, to na wyspe maja wplywy rowniez inne grupy etniczne tj Genueńczyków, maltańskim, portugalskim i niemieckim. Kilka innych mieszkańców Gibraltaru są żydowskiego pochodzenia sefardyjskich, marokańskiej lub Indian. Jednak brytyjski wpływ pozostaje silny, a angielski jest językiem administracji, handlu, edukacji i mediów.

Gibraltar obfituje w faunę i florę i jest domem dla ponad 500 różnych gatunków roślin. Gibraltar jest również znany z małpy makaki, które są jedynymi dzikimi małpami znalezionymi w Europie.

Statki pasażerskie i cargo przybijaja do portu w Gibraltarze . Również prom łączy Gibraltar z Tanger w Maroku.

Tanger Med - Przewodnik

Znajdujacy sie się w polnocnej czesci Maroka, na polnocnym wybrzezu Afryki, miasto Tanger lezy na zachodnim wejsciu do ciesniny Gibraltar, gdzie Morze Sródziemne spotyka sie z Oceanem Atlantyckim. Dzis wiele zabytkowych budynków i palacow Kasbah zostaly zakupione przez Europejczykow i zostaly przeksztalcone w hotele, restauracje i muzea.Muzeum Kasbah znajduje sie tuz przy Place du Mechouar i zawiera rozne zabytki z epoki kamienia na przelomie XX wieku, wyswietlajac bogata historie Tangeru. Tutaj mozna zobaczyc dowody wielu narodow, ktore zamieszkiwaly te teren. Nie mozna pominac pieknej mozaiki pochodzacej z rzymskiego miasta Volubilis.